Sisukord

 

 

 

Eessõna   5

Tänu- ja tunnustusavaldused   7

Sissejuhatus   9

 

I osa

Kristallitöö alused

Energiakeha mõistmine   15

Kõikide andide ühendamine   23

 

II osa

Kristallide sünergilised kombinatsioonid ja rakendused

Ametüst   41

Akvamariin   54

Roheline avanturiin   66

Karneool   78

Tsitriin   93

Fluoriit   105

Punane jaspis   118

Kuukivi   131

Läbipaistev kvarts   144

Roosa kvarts   158

Seleniit   171

Tiigriraud   183

Must turmaliin   196

 

Kokkuvõte   209

Viitetabelid   211

Meditatiivsed afirmatsioonid   215

Terminite seletused   217

Kasutatud kirjandus   221

Autorist   223

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Eessõna

 

 

 

Lugedes raamatut “Kristallide võnked”, nautisin selle lihtsust, soojust, ehedust ja ausust.

Mind vaimustavad kõik allikad, mis pakuvad lisaks informatsioonile võimalust omandada uusi oskusi. Mulle meeldib õppimisel näe-vaata-tunne-tee meetod ning eriti meeldib mulle kõik, mida saab kergesti kasutusele võtta ja otsekohe rakendada. See raamat meeldib kõigile, kes tunnevad huvi kristallide, aroomiteraapia, õietilkade, tervendamise ning keha ja vaimu kui terviku vastu. Raamatus on ootel ohtralt kasulikku informatsiooni ning seda on kerge lugeda.

Kerry pühendunud armastus planeedi Maa, ürtide ja taimede vastu tuleb tema sule all elavalt ilmsiks. Ja kas see saakski teisiti olla? Kui nimetada vaid mõnda inimest, siis tema ema, kellel olid selgeltnägijavõimed, kasvatas ravimtaimi; tema vanaema kasvatas ja kogus ravimtaimi ning valmistas nendest omaenda segusid ja kreeme; tema vanavanaema tõi sideme ürgsete loodusjõududega kaasa Iirimaalt; tema vanavanaisa oli puuviljaaednik ja puukoolipidaja. Niisiis on see tal “veres”. Samuti paelub teda keltide ja druiidide ajalugu.

Kerry on paljulugenud inimene ning rohkesti õppinud ebaõnnestumistest ja karmist elukoolist. Tema soov muutuda, kohanduda, kasvada ning õppida oma vigadest ja kogemustest on viinud ta ühe imelise paiga lävele.

Kerryst on aastate jooksul kujunenud õpetajate suunamisel ja õhutamisel tõsine otsija ning tänu oma uurimistööle on ta leidnud mooduse, kuidas ühendada väärtuslikke allikaid viisil, mis täiendab ja sünteesib suuremat osa sellest, mida ta on õppinud. Viimasel aastakümnel on ta osalenud paljudel kursustel ja need lõpetanud, mis on minu arvates kiirendanud ta arengut, oskuste rakendamist ja valmisolekut meeleldi oma teadmisi jagada. Ta on õppinud eristama, mis on hoolimine, hoolitsemine ja möönmine.

“Kristallide võnkeid” lugedes tundsin sügaval sisimas igatsust hellituste ja vajadust hoolitsuse järele. Tahtsin kohe alustada ja mõned Kerry kombinatsioonid järele proovida. Tekkis tunne, nagu oleks raamat ennast minu poole sirutanud ja mulle öelnud, et nüüd on aeg olla kodus – aeg möönda ja aeg loovutada, kusjuures see kodu on varjatud seesmine saladus, mis asub kaugel välise ja ainelise mina piiride taga.

Jää truuks oma minale, sinu sisimas ootab avastamist peidetud aare. On aeg olla olemas. Alkeemik kutsub meid koju. Ta on lõpuks kohale jõudnud.

 

Margot Deepã Slater (nüüd Margotdeepã Slater-Oliphant)

Newlife Reiki Seichimi looja

Merimbula, Uus-Lõuna-Wales

Austraalia

 

 

 


 

 

 

 

Tänu- ja tunnustusavaldused

 

 

 

Südamlik tänu kõigile neile pereliikmetele, sõpradele, õpetajatele ja nõuandjatele, kes on kaasa aidanud mu arengule ning aeg-ajalt kõndinud koos minuga mööda mu vaimset ja kogemuslikku rada. Ma olen tänulik kõigile neile, kes on kulutanud aega, et jagada minuga oma andeid, harrastusi ja õpetusi, mis on andnud mulle teadmisi, innustanud ja aidanud praegust elukogemust omandada. Minu elu on olnud rikas nii sündmuste kui ka kogemuste poolest ja ma poleks tahtnud ühestki neist ilma jääda!

Olen olnud uurija keerukal teekonnal, kuigi oleksin võinud valida otsema raja; olen olnud rändaja, kuigi võinuksin olla kihutaja; olen visalt kannatanud vaimset ja emotsionaalset piina, kuna ei teadnud, et võin kõigel lihtsalt minna lasta; olen pillerkaaritades pidutsenud, nautides iga hetke, ent see rikkalik elukangas, mille olen kudunud, kuulub ainuüksi mulle ja on mind hästi teeninud, sest on toonud mu siia. Kui ma poleks olnud seal, ei saaks ma olla siin; ma armastan paika, kus olen, ning ootan täis vaimustust, kuhu edasi liigun.

Jumala juhatus, armastus ja inspiratsioon toidavad, hooldavad, toetavad ja kosutavad mind pidevalt ja tingimusteta; Vaim on alati kohal, voolates minu juurde, läbi minu ja minust välja – ma avaldan piiritut tunnustust ja tänu teadmise eest, et olen nüüd selles osaline. Annid on lõputud, vabadus hämmastav ning armastus ja valgus võimsad nagu majakas, mis toob mind tagasi siia, kus soovin olla. Ma soovin olla keset elu imet: siin ma puhken õitsele ning saan aidata teisi olla, kuidas iganes ja kes iganes nad soovivad olla. Me kõik särame nii eredalt.

Samuti olen sügavalt tänulik vankumatu, piiritu ja tingimusteta armastuse, kannatlikkuse ja toetuse eest abikaasa Garyle, kes alati julgustab mind lendu tõusma ja kunagi ei kahtle selles, kas ma suudan. See on õnnistus, et olen saanud oma elukogemust temaga jagada.

 

Kerry Nelson Selman

 

 

 


 

 

 

 

Sissejuhatus

 

 

 

Me ei saa kunagi kindlad olla, millised olid need esimesed hetked, mil jõudsime mingi uue teadmiseni. Minu teadlikkus emakese Maa sünergiliselt ühendatud andidest on toonud mind koju imede paika – paika, kus kogen sidet Vaimuga. See on koht, kuhu tunnen end kuuluvat ja kus nüüd olen otsustanud olla.

Sünergiliselt ühendatud annid planeedilt Maa ja väljastpoolt seda aitavad meil edeneda, kui tegeleme enese eest vastutuse võtmise, enesemääramise, -austuse ja -väärikusega. Me tajume, et meil on õigus olla just need, kes oleme otsustanud olla; me saame tunda end kindlana ja hoituna ning olla tänulikud lõputute andide eest, mis on meile kättesaadavad. Meile on määratud edukad olla, selles pole mingit kahtlust.

Ma soovin teiega jagada meie uut võimalust olla ühenduses kõiksusega, et nautida paremat tervist ja suuremat heaolutunnet. See võimalus põhineb üksnes vibratsioonil, mida meil on võimalik tajuda näiteks armastava südame või reikipraktiku käte kaudu. Sünergilised kombinatsioonid, millest juttu teen, on mulle suureks abiks olnud nii nõustamistöös teiste tervise ja heaolu edendajana kui ka osana minu enda igapäevastest harjutustest. See informatsioon on mõeldud lisana meie seni kogutud teadmiste varamusse; see ei asenda ega heida kõrvale muid meetodeid, mis paljudele hästi mõjuvad.

Maapinnast pärit kivimite ning taimedest saadud eeterlike õlide ja essentside tarvitamine võib aidata meil osa saada Gaia ürgsest jõust, et kohanduda ja kooskõlastuda emakese Maaga. Pole juhus, et meie kõigi kehad koosnevad täpselt samadest elementidest nagu Maa. Teadmine, et meie füüsilised kehad on nii-öelda “mullast võetud”, äratab sageli uudishimu ja austuse nende andide vastu, mis meid toetavad ja ümbritsevad.

Kui sobitame kristallide ja kristalliessentside võnked teatavate eeterlike õlide ja õietilkade võngetega ning laseme seejärel mõjuda koos oma kõrgema mina, peainglite ja Vaimu vibratsioonidega, anname tõepoolest endale loa avaneda ja vastu võtta Maa ja kõiksuse rikkalikke ande. Ma lisan igale kombinatsioonile valitud peaingli, sest need inglid esindavad jumalikkuse erinevaid aspekte. Tegevus on lihtne ja selle käik kerge ning lõbus: puhastage ja poleerige kristalle eeterliku õliga, valige endale sobiv kristall ja õieessentsisegu, hingake eeterliku õli aroomi sisse kas salvrätilt või aroomilampi kasutades ning mediteerige oma kiviga. Igapäevatoimetusi tehes kandke võitud kivikest kaasas, mähituna tasku- või salvrätti, millele on tilgutatud paar tilka õli, ning hingake soovi korral aeg-ajalt seda kristalliga laetud eeterliku õli aroomi. Te võite sobivat aroomiõli natuke ka nahale hõõruda, et hellitada keha ja vaimu ning nautida kogu päeva imelisi rahustavaid hetki, mida pakuvad toetav side kõiksusega ja suurenenud teadlikkus sellest. Maagia peitub selle kombinatsiooni sünergias.

Kombinatsioonide kirjeldustele lisatud lood põhinevad mu isiklikel eluvõitlustel ja paljudel imehetkedel. Me kõik oleme väga keerukad olendid ja igaüks meist on erakordselt loov – me oskame luua suuri rõõme, kuid veel sagedamini loome täiesti mittevajalikke võitlusi, püüdes kõike valitseda ja korraldada. Elu saaks ja peaks olema lihtne, kuid – nagu ma väga tihti oma klientidelt kuulen – lihtne ei tundu alati kerge.

Väga sageli me mõistame, mis meile ei sobi, ja võtame vastu otsuse teha positiivne muutus, kuid seejärel püüame selle täpset kulgu manipuleerida ja juhtida, mis toob kaasa veel rohkem võitlusi ning vältimatult ka masendust ja pettumust. Mina olen olnud väga osav mittetäidetavate ajakavade koostaja ning tõstnud latti pidevalt kõrgemale – seega olen olnud äärmiselt loov ja edukas ka iseenda tegevuse saboteerimisel.

Siiski on see vaid üks paljudest loovatest annetest, mille õnneliku omanikuna ennast teadvustan. Me kõik võime olla väga andekad mõtete ja tegude poolest, mis ei tule meile kasuks, seepärast jagan teiega avatult mõnd oma kogemust, lootuses, et ka teie kogete samu teadvustamis- ja mõistmishetki. Need ahaa-hetked julgustavad uurima Maa ja Vaimu andide-vahendite sünergilisi kombinatsioone, mis nii võimsalt toetavad kõiki samme enese eest vastutuse võtmise ja enesemääramise suunas, tugevdavad eneseaustust, -uhkust ja -hinnangut ning hõlbustavad selliste otsuste ja valikute tegemist, mis pakuvad tuge, kaitset ja jõudu ning teenivad ülimat hüve.

Loodusravi holistilise praktikuna olen hästi teadlik sellest, et tervise ja heaolutunde loomisel on väga oluline ühtaegu nii mentaalsel kui ka emotsionaalsel tasandil toimuv tervendamine ja tasakaalustamine. Emake Maa jagab meile väga palju ande ja kui teatud kristallid kokku sobitada nendega kõrgeimaid koosvõnkeid omavate eeterlike õlide ja õietilkadega, on meil tunduvalt lihtsam jõuda eheda üksoluni. Kui füüsiline, mentaal-, emotsionaal- ja spirituaalkeha on kooskõlas ning ühele lainele häälestunud, siis on tervenemine igal tasandil täielikum ning terviklikkusetaju parem. Meie kehad on suurepärased masinavärgid, mis püüdlevad pidevalt igal tasandil homöostaasi, inimkeha kaasasündinud loomuliku tasakaalu ehk ekviliibriumi poole.

Sünergia tunnustamine, uudishimu erinevate võimaluste vastu, vaimustumine lihtsatest asjadest ja inspiratsioon ärgitasid mind 2013. aastal välja töötama kristallide sünergilisi kombinatsioone ning neil põhinevat tervendamis- ja enesearengumeetodit, mis taastab tasakaalu ja annab teadlikkuse meile loomuomasest heast tervisest ja enesetundest. Olen õppinud, et teatud kristallid, eeterlikud õlid ja õietilgad võivad sünergiliselt kombineerituna anda optimaalse võnkesageduse, mis tugevdab sidet jumalikkuse teatavate aspektidega – sünergiline kombinatsioon pakub palju enam kui selle osiste summa, sest iga koostisosa võimendab teisi. Sünergia imet on juba pikka aega hinnanud need, kes tegelevad taimeravi ja aroomiteraapiaga. Tõepoolest, kas pole me kõik palju enam kui meie erinevad osad?

Sellesse raamatusse on valitud kolmteist sünergilist kombinatsiooni, millesse kuuluvad kõige populaarsemad kasutatavad kristallid. (Kristallide sünergilisi kombinatsioone on liiga palju, et kõiki üksikasjalikult kirjeldada.) Igas peatükis õpite tundma üht kombinatsiooni, kuhu kuuluvad suurima resonantsiga kristall, eeterlik õli ja õietilgad, mille ühendamine tõstab nende kõigi võnkesagedust, ning saate teada, kuidas selle kombinatsiooni kõrgenenud energia võib aidata teil astuda ühendusse oma kõrgema mina, Vaimu ja kõiksusega. Need kolmteist kombinatsiooni said valitud täpselt samamoodi, nagu ma igal hommikul valin sünergilise kombinatsiooni oma igapäevaste harjutuste jaoks, millest jutustan lähemalt peatükis “Kõikide andide ühendamine”. Need harjutused on mulle hästi mõjunud ning ma usun, et teevad väga palju head ka kõigile teile, kui olete leidnud oma võngetega harmoneeruvad kombinatsioonid. Koostatud nimekirja üle vaadates märkasin rõõmuga, et see sisaldab enimkasutatavaid kombinatsioone, mõnd kõige populaarsemat kristalli ja mõnd kombinatsiooni, mis on osutunud tõhusaimaks.

Kõik kristallid ja kristalliveed, taimeõlid ja -tilgad ning taevased olendid resoneeruvad … pole õigeid ega valesid kombinatsioone, kui töötatakse Maa ja kõiksuse andidega. Siiski on mõned annid, mille koostoime tekitab vibratsiooni, mis avab ja häälestab tšakrad, soojendab südant ning tõstab meid üksolu paika, mille võnked aitavad saavutada head tervist ja enesetunnet. Maa ja universum toetavad meid jäägitult. Käesoleva raamatu sünergilised kombinatsioonid on püsivalt olnud suurima resonantsiga … just sellepärast olen nendega töötanud ja jätkan seda tööd, saades vaimustavaid tulemusi.

Raamat sisaldab vaid piskut neist rikkalikest andidest, mis toetavad tervist ja heaolu. Maa ja Vaimu annid on lõputud. Minu tegelik eesmärk on pakkuda nende kolmeteistkümne sünergilise kombinatsiooni ja harjutuste kaudu juhatust algajatele, kes soovivad õppida kristallitööd; uusi teadmisi praktikutele, kes juba kasutavad ja naudivad kristalle, eeterlikke õlisid ning õietilku; ja avaramat mõistmist kõigile, kes tunnevad rõõmu sidemest vaimumaailmaga. Siin on kõigile midagi, igal tasandil. Kui teile tundub praegu õigem mõni teine praktika, siis jääge selle juurde ja toimige endiselt nii, nagu teid on õpetatud, aga kui olete uudishimulik ja tahate avastada minu kombinatsioonide koostoimet, tunda põnevust ja oodata imesid, siis olete kutsutud rõõmsalt kaasa lööma.

Minu raamatu eesmärk ja maht ei võimalda esitada kristalli-, aroomi- ja õieteraapia täielikku ülevaadet ega ulatuslikku loetelu ravivõtetest, eriti füüsiliste vaevuste vastu. Igale kirjeldusele on siiski lisatud palju vaimset, emotsionaalset ja hingelist tervist puudutavaid kasulikke näpunäiteid, sest neist algab kogu tervenemine – sageli on just see puuduv lüli füüsilise tervise ja heaolutunde saavutamisel.

Ma jagan käesolevas raamatus hea meelega teavet sünergilistest kombinatsioonidest ja rakendustest, mis on tekitanud minus vaimustust ja imetlust kristallide ning muude Maa võnkuvate andide vastu ja toonud mu uuele tasandile. Siiski olen täiesti teadlik, et minu isiklikud tõlgendused erinevad mõnikord paljudest traditsioonilistest õpetustest. Selle raamatu eesmärk ei ole mingil juhul kõrvale heita ega asendada praktikaid, mida paljud edukalt harrastavad ja valdavad; ma pakun lihtsalt alternatiive, mida soovite ehk uurida, et oma praegust tegevust avardada.

Palun nautige neid ande, mis on teie käsutuses ja näivad teile ahvatlevad. Võib-olla leiate pakutavate sünergiliste kombinatsioonide valikust midagi erilist – veel ühe kihi, mis aitab teil tagasi saada tasakaalu ja õiget häälestust ning toetab ja rikastab teie teekonda üksolu, hea tervise ja heaolutundeni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I osa

 

 

 

Kristallitöö alused 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Energiakeha mõistmine

 

 

 

 

Läbi aegade on suured filosoofid ja avataarad meile õpetanud, et kõik on voolavas seisundis ja igavesti muutuv. Tänapäeva teadus kinnitab, et kõik võngub pidevalt ning koosneb energiast. Me ise oleme energia. Meie keerulised füüsilised kehad eksisteerivad ja püsivad selle najal, et energia on lakkamatus ringluses, muundudes soojusenergiast mehaaniliseks, elektriliseks, kineetiliseks või muud liiki energiaks – elu aluseks on võnkumine, liikumine ja muutumine. Ilma liikumiseta pole võimalik ei füüsiline, vaimne, emotsionaalne ega hingeline kasvamine.

Liikumine ja võnkumine on aine lahutamatu omadus ning jälgida aatomite liikumist, mis meenutab valsikeerutusi, on sama mis vaadelda Päikesesüsteemi, aga ka kogu Universumi valsikeerutusi – osakeste tiirlev tants ümber aatomituuma annab meile täpse ettekujutuse suuremast pildist ning seda nähes võib ainult imetleda kõige olemasoleva täiuslikkust. Planeet Maa, mis meid elus hoiab, on alalises muutumises: mäed kerkivad ja kahanevad; jõgedes kerkib ja alaneb vesi, mis kannab endaga toitaineid, et toita, toetada ja hõlbustada muutusi; ookeanide vesi tõuseb ja mõõnab jumalikus rütmis, aurustub ja naaseb kosutava vihmana alalises ringkäigus; muutusi toovad tuuled puhuvad, et kergendada liikumist, muundumist ja elu.

Samamoodi pumpab süda kehas eluandvat energiat, et kopsud saaksid täituda ja tühjeneda ning elujõudu andvat õhku sisse hingata, et vere- ja lümfijõekestes ringleksid eluks vajalikud toitained ja väljuksid jääkained – isegi täielikus rahuolekus oleme ometi liikumises. Prootonid, neutronid ja elektronid tiirlevad ühtses tantsus tuuma sees ja selle ümber igas aatomis – osakesed võnguvad ja osakesed osakeste sees võnguvad. Meie füüsiliste kehade olulisimaks omaduseks on aatomite võnkumine igas rakus, igas koes, igas elundis, igas süsteemis. See tiirlev tants on täiuslik, korrastatud, harmooniline ja tasakaalustatud.

Niisamuti on olemas võngete harmoonia füüsilise keha ja ümbritsevate peenkehade vahel. Peenkehad on energiaväljad, mis ümbritsevad meie tihedamat füüsilist keha: eeterkeha (tuntud ka kui aura ehk biomagnetväli), emotsionaalkeha (ehk astraalkeha), mentaalkeha ja välimised spirituaalkehad (ehk kausaalkehad). Välimine spirituaalkeha kaitseb meie energiakeha nagu läbilaskev membraan, ühendades meid Universumi suurema kehaga. Energia ülekanne on kahepoolne. Eraldatus puudub. Energia voolab pidevalt kehadesse ja neist välja ning nende vahel, nad annavad seda ära ja saavad võrdsel määral vastu.

Füüsiliste vaevuste kordumine, kui neid ei ravita ilma välise mentaal- ja emotsionaalkeha tervendamiseta, juhib meie tähelepanu sellele, et põhiprobleem on jäänud lahendamata – füüsiline keha on suurepärane indikaaator! Kui ravime füüsilist keha ilma mentaal- ja emotsionaalkeha tervendamata, siis säilib see ebakõla meie energiasüsteemis ning haigus kordub või ilmneb mõnel teisel viisil meenutamaks meile, et probleem on ikka veel lahendamata. Rakendades kristallide sünergilist toimet, on meie eesmärk saavutada lõplik lahendus ja tervenemine.

Emotsionaalset, mentaalset ja füüsilist tervendamist koos samaaegse heaolu ja hea enesetunde suurendamisega hõlbustavad alati peenkehade puhastamine ja tasakaalustamine. Füüsilist, emotsionaal-, mentaal- ja spirituaalkeha võib tajuda erinevate kihtidena, kuid need ei ole eraldatud; eraldatus puudub ning iga kihi harmoneeriv energiavoog on terviku lahutamatu osa. Nüüdseks on dokumentaalselt tõendatud, et kauakestvad negatiivsed uskumused ning kinnistunud seisukohad ja suhtumised mõjutavad tervist negatiivselt.

Me elame võngete maailmas, erinev on vaid võnkesagedus. Raske tihe energia, mis on aine ning mida esindavad füüsiline keha ja ravimid, võngub essentside peenmateeria suhtes teistsugusel sagedusel. Võnkeravimid, nagu kristallid ja õietilgad, mis sisalduvad sünergilistes kombinatsioonides, on kõrgsagedusega ravivahendid, mida saab siduda peenkehade kõrgsagedusega.

Mitmed muistsed idamaade pärimused on õpetanud meid hindama tšakraid, mis – kui mitmesugused filosoofiad kõrvale jätta – on kogu kehas paiknevad energiapöörised. Mõistmaks energiakeha ja -keskusi, on kõige olulisem kujutleda neid holograafiliselt ehk kolmemõõtmelistena kogu füüsilist keha ümbritsemas; peenkehad ei paikne lamedalt keha peal, nagu neid kujutatakse piltidel. Tšakrad on samasugused; joonistel asuvad need füüsilisel kehal, kuid tegelikult kiirgavad või paiskavad spiraalina energiat igas suunas oma keskustest, mis asetsevad keha sees piki selgroogu. Põhitšakraid on seitse ja nüüd keskendumegi nendele energia peakeskustele, mida lühidalt kirjeldan.

 

Esimene ehk juurtšakra

 

Juurtšakra asub selgroo alumise tipu lähedal. See on meie vundament, meie elujõu asukoht; paik, kust lähtuvad eluimpulsid, et läbi keha voolata ja kroontšakras õide puhkeda. See tšakra virgutab põhilisi ellujäämisinstinkte ja peamisi inimvõimete varusid.

Juurtšakras on salvestatud meie kui inimolendite juured ja side emakese Maaga. See annab meie soovidele selge väljenduse ning julgustab seisma omaenda kahel jalal teadmisega, et meie keha vajadusi ja meelte ihasid on võimalik täita. Kui juurtšakra on terve, siis tunneme end kindlalt ja tasakaalustatult; see toetab meie võimet toime tulla kõikidel aladel. Juurtšakra värvus on punane.

Teine ehk sakraaltšakra

Sakraaltšakra (mille nimetus tähendab “püha”) asub selgroo alaosa lähedal ristluudes – keha esiküljel, seega umbes 5 cm nabast allpool – ning on loovuse ja seksuaalsuse energiaratas, mis paneb ergutava energia kogu kehas ringlema. See on traditsiooniline zeni tundva meele ehk hara asukoht ning seotud alateadvusega ja selle instinktiivse teadmise varamuga, mis on moodustunud minevikumuljetest ja eelneva elu kogemustest. Kui teine tšakra on tasakaalus, siis võimaldab see eluvooluga meelsasti kaasa minna.

Sakraaltšakra on seotud vee-elemendiga ning valitseb loovust ja tundeid, mõjutades meie eneseväärikust ja eneseusaldust ning viisi, kuidas inimestega suhestume. Teiste inimeste tundeid tajutakse selle tšakra kaudu; see on üks meie ekstrasensoorse tunnetuse keskustest. Sakraaltšakra värvus on oranž.

 

Kolmas ehk päikesepõimikutšakra

See on meie päikesepõimiku kodu – tohutu elujõu asukoht; keskus, kust kiirgame armastust ja tuge nii iseendale kui ka teistele kindlal, tasakaalustatul ja elu toetaval viisil. See on meie isikliku jõu, tahte ja eneseteostuse keskus – meie jõujaam. See on motivatsioonikeskus, mis toetab elule pühendumist.

Tasakaalustatud päikesepõimikutšakra võimaldab teha tarku valikuid ja saavutada soovitud tulemusi; me avastame oma ainulaadsed anded, kired ja naudingud. Me oleme tasakaalus, võimelised keskenduma ja julgelt saavutama eesmärke oma kaasasündinud jõujaama varudele toetudes. Päikesepõimikutšakra värvus on kollane.

 

Neljas ehk südametšakra

Asudes südamekeskuses, laseb südametšakra meil saada kõike, mida süda saab anda. Avatud süda on teisenev, sest võimaldab lahendada konflikte ja tõsta teadlikkust, rakendades kaastunnet ja empaatiat. Südames puhastuvad meie tunded, lastes lisanduda rõõmul ja siseneda armastusel. See energiakeskus hõlmab ka meie transpersonaalset südant, muutes meid avatuks tingimusteta armastusele, kaastundele ja mõistmisele. Armastus teeb tõepoolest tugevaks.

Südametšakra on nagu sild kolme alumise ja kolme ülemise tšakra vahel, luues tasakaalu intellektuaalsete instinktide ja inspiratsiooni ning põhilise füüsilise elujõu ja ellujäämisinstinkti vahele. Selle tšakra värvus on roheline (mõne tõekspidamise järgi roosa).

 

Viies ehk kõritšakra

See tšakra asub kõri keskpaigas, selgroo kõripiirkonnas, ning on puhastus-, side- ja kasvukeskus, kusjuures kasvu all mõeldakse veel üht eneseväljenduse vormi. Kõritšakra aitab kindlustada, et meid võetakse kuulda, ning tugevdab võimet tõde enesekindlalt ja selgelt välja öelda.

Sidepidamine toimub paljudel tasanditel: side teiste inimestega ning side meie kehade sees, side keha, mõistuse ja hinge vahel. Tasakaalus kõritšakra võimaldab mõista keha füüsilisi, vaimseid ja emotsionaalseid märguandeid ning rahuldada oma vajadusi, andes eesõiguse neile, mis on seotud tingimusteta armastuse ja kaastundega. Kõritšakra värvus on sinine.

 

Kuues ehk kolmanda silma tšakra

Kolmanda silma tšakra asub keskajus kulmukeskuse taga ning on meie selgeltnägijasilm, mis näeb füüsilistest ja intellektuaalsetest teadmistest kaugemale ning kujutab endast intuitsiooni ja inspiratsiooni kodu, kus kohtuvad mõistus ja hing. See on ka visualisatsioonikeskus.

Kolmanda silma tšakra on “juhtimiskeskus”, koht, kus kõik liitub ühtseks teadvuse vooks; ta on lahutamatult seotud keha, mõistuse, tunnete ja hinge harmoonilise vastastikmõjuga. Inimese silmi peetakse sissepääsuks tema hinge. Meie sisemine valgus särab teistele vastu meie silmadest; maailma valgus särab meile meie silmade kaudu. Kolmanda silma tšakra värvus on indigosinine või purpurpunane.

 

Seitsmes ehk kroontšakra

Kroontšakra puudutab spirituaalsust ning sidet kõrgema mina ja jumalikuga. See on kõrgema teadvuse tšakra. Kui kroontšakra on tasakaalustatud, siis elame teadlikuina üksolust, mida toetab jumalik armastus, ning oleme võimelised lihtsalt olema, rahuldudes jumaliku teadmisega, et meil pole vaja midagi teha, vaid me võime lihtsalt olla. Me leiame rahu, kui võtame omaks võimaluse lihtsalt olemas olla. Kroontšakra arendamise ja tasakaalustamise võtmeks peetakse meditatsiooni. Kroontšakraga seostatakse lillat, kuldset ja valget värvust.

 

• • • • • • •

 

Järgnev tabel näitab, kuidas raamatus esitatud sünergiliste kombinatsioonide kolmteist kristalli sobituvad tšakratega värvuse alusel. 

Kui te töötate energiatega või olete teadlik tšakratest, võib teil tekkida soov valida mõni kivi sellepärast, et sel on tervendav värvus või side teatud kindla tšakraga. Energiaga tervendajad ja värviterapeudid teavad, et igal värvusel on oma võnkesagedus; ka auravälja värvid võnguvad ning värvilised kristallid võivad harmoneerida keha energiavälja ja tasakaalustada tšakraid. Niisamuti on peaingleid nähtud teatud värvi halona, millel on sama võnkesagedus. Halo ja tšakrate värvuste kokkusobitamine kristallide värvustega on paikapidav ja edukas kividega tervendamise võte, mida paljud kasutavad.

Tunnistamine, et me elame võngete maailmas, et füüsiline keha võngub iga raku tuumasüdamiku igas aatomis olevate aatomiosakesteni välja ning et ka kogu füüsiline keha on võnkuv entiteet, mida kihtidena ümbritsevad vibreerivad peenkehad, mis on kaitstud ja ühenduses kõigega välimise spirituaalkeha kaudu, võib aidata teil väärtustada sünergiliste kristallikombinatsioonide võimalusi, mida tutvustan käesoleva raamatu II osas.

Kõik võngub ning kõik võnkumisega seotud teraapiad pakuvad meile vahendeid, mis aitavad taastada meie tervikolemuse harmooniat ja tasakaalu. Mõtted on energia, mis pole veel aineks saanud, kuid need eksisteerivad võngetena meie sees ja kanduvad meist välja. Eitavad mõtted ja sügavalt juurdunud negatiivsed tõekspidamised kutsuvad esile disharmoonia peenkehades ja ebakõla võnkemustrites füüsilise keha rakutasandil ning avalduvad haigustena, kui neile ei pöörata tähelepanu. Kristallikombinatsioonide sünergia ja kristallide võngete rakendamine pakuvad muundavat ja elutegevust võimendavat tuge, et sellest negatiivsest mustrist soovi korral lahti lasta ja vabaneda.

Igaühele meist jääb vaba valik teha seda, mida enda jaoks õigeks peame. Meie otsustame, kas oleme nõus enda eest vastutama ja võtma vastu emakese Maa andide toetuse, et jalad tugevalt maha saada, omandada jõud ja tõusta alustamaks muutumist ning vabanemaks negatiivsetest mõtetest, arusaamadest ja tegudest, mis piiravad ja takistavad olemast see, kes soovime olla.

Mulle sobiv energiakeha kirjeldus on pärit nendest õpetustest, mis kinnitavad, et peenkehad ehk aura koosnevad elujõust praanast ehk chi’st, mis voolab läbi füüsilise keha ja toetab kõiki elusolendeid – see sisaldab tunnetust kaasasündinud sidemest kõigi aistivate olendite energiakeha ja kõiksuse suurema energiakeha vahel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kõikide andide ühendamine

 

 

 

Emakese Maa kristallidel on palju tervendavaid ja kosutavaid omadusi, kuid enamiku tähtsaimad omadused on toetus, kaitse ja kooskõla. Kividega töötades kingime endale aega, et lihtsalt olla ning ühendust võtta oma sisemise rahu- ja harmooniakeskusega, oma kõrgema minaga.

Mineraalid on sama vanad kui emake Maa ning kristallid on kõrgelt arenenud mineraalid. Kristallides on talletunud paljud orgaanilise taimeriigi omadused, mis kujunesid välja planeedi evolutsiooni käigus, nagu iseorganiseerumine, paljunemine seemnekivide abil ning informatsiooni vastuvõtmine ja edastamine. Kristallide olemus toob meieni eluenergia, mis on pärit ajast, kui moodustus anorgaaniline aine, millest koosneb emake Maa, seepärast on neil vähem karmaseoseid kui taimeriigi orgaanilisel ainel, mille mälu ulatub üle aegade. Mittekristallilise struktuuri tõttu on taimede mälu paindlikum ja vastuvõtlikum nii raku- kui ka peenmateeria tasandil. Kristallide ja õietilkade sünergiline koostoime kingib meile mõlema Maa loodusliku anni tervendavad ja taastavad omadused, kusjuures mõlemad tõusevad uuele tasandile.

Taimede eeterlikel õlidel on samuti palju tervendavaid omadusi, ent põhiliselt need ergutavad või rahustavad keha, vaimu ja hinge, tihti koosmõjuna, kui iga peenkeha saab seda, mida vajab. Kunagi ei peaks alahindama sügava lõõgastuse jõudu ja tervendavat toimet, mis tuleb vabanemistundest. Lõõgastumine virgutab füüsilise keha immuunsüsteemi ning loob meid üleni, igal tasandil haarava heaolutunde.

Õietilkade leebe tervendav mõju on samuti ulatuslik, kuid võib öelda, et valdavalt leevendavad need hirmutunnet kõikides selle negatiivsetes ilmingutes nii kehas, vaimus kui ka hinges. Need on muutuste kiirendajad; nad toetavad kõiki meie valikuid, kui otsustame vabaneda, uuesti tasakaalu leida, taastuda ja taasluua sideme oma loomupärase hea tervise ja heaolutundega.

Nõnda võime hakata hindama potentsiaalset tasakaalu, mis voogab nende Maa väärtuslike andide täiuslikust ühendusest: kristallid kaitsevad, tugevdavad, karastavad ja tasakaalustavad keha, vaimu ja hinge; eeterlikud õlid toetavad tasakaalu, vajaduse korral kas ergutavalt ja tuju tõstvalt või lõõgastavalt ja rahustavalt; õietilgad kosutavad vaimu ja tundeid ning seejärel keha ning seepärast annavad meile tagasi tasakaalu ja ühtsuse jumaliku elujõuga.

Üksteisest sõltumatult pakub iga vahend dokumentaalselt tõendatud tuge hea tervise ja heaolutunde saavutamiseks; nende ühendamise ja harmoonilise kasutamise kasulikuks tulemuseks on naiseliku ja meheliku energia täiuslik tasakaal.

Kui me otsustame veel lisada teadlikkuse oma sisemisest olemusest ehk kõrgemast minast ning peainglitest ehk vaimsetest juhtidest, toimuvad imed, sest me hakkame elama nii imelist elu, et see tundub sageli tõeliselt maagiline. Jumalik elujõud voolab pidevalt igasse meie planeedi elusolendisse ja temast läbi ning minu jaoks väljendub meie jumalikkus inimlikkuse kaudu – me saame valida, kas soovime lasta oma jumalikkusel kiirguda igal hetkel igast valikust, mida teeme. Kõige suuremad valikud langetatakse kõige lühemate hetkede jooksul ning just neil hetkedel juhtuvad imed.

Raamatu II osas kirjeldatud kombinatsioonide iga koostisosa lühikese ülevaate eesmärk on anda hinnang nende kasutamisele kombineerituna ja osutada kombinatsiooni potentsiaalsele sünergiale. Kui ma oma uurimust alustasin, mõistsin esimese asjana seda, kui jõuliselt tugevdab valitud eeterlik õli kristalli toimet, sest koosmõjus on need palju enam kui lihtsalt koostisosad. Minus tärkas uudishimu ning nii algas mu uurimistöö, mis viis välja kristallide sünergiliste kombinatsioonideni ja nende kasutamiseni.

 

Kristallid

Kuidas kristallid toimivad

Loodusliku kristallilise struktuuri tõttu on kristallidele omased füüsikalised omadused, mida on ammu tõendanud moodne teadus ja tehnoloogia; 20. sajandi alguses olid olemas kristallidel töötavad raadiosaatjad, tänapäeval on kristallid põhikomponentideks laserites ja mikroprotsessorites.

Kui hämaras ruumis lüüa haamriga kvartskristalli terava otsa pihta, tekib selle teises otsas valgussähvatus, elektrisäde, mis demonstreerib kristalli ühe otsa kineetilise (liikumise) energia muundumist elektrienergiaks (sädemeks) teises otsas. See loomulik omadus energiat muundada on kristallide võimsa tervendava mõju puhul väga oluline.

Kristallid resoneeruvad füüsilise keha rakkude looduslike elekriliste võngetega, aidates vastavalt vajadusele harmoneerida, ergutada või lõõgastada, et taastada homöostaasi, keha kaasasündinud tasakaalu, mille juurde pidevalt naasta püüame. Kõige võimsam tervendav potentsiaal on sissejuurdunud negatiivsetele mõtetele omase elektrilaengu muundamine. Pidage palun meeles, et meil on olemas vaba tahe ning kui meie valik on vabaneda negatiivsetest tõekspidamistest, siis on see kestva muutuse saavutamiseks ülioluline – me teeme alati valikuid, vahel küll alateadlikult, aga me teeme neid alati.

Energia, mida kristall neelab, ei ole tingimata sama, mida ta eraldab. Kristallid võivad neelata, salvestada, fookustada, võimendada, muundada, teisendada ja edastada energiat ning neil on võime talletada oma struktuuris mõtteid ja kavatsusi magnetlaengu kujul. Seetõttu on võimalik neid programmeerida – programmeerimine on lihtsalt plaanitud salvestamine, nagu näiteks kristallile eesmärgi seadmine või selle häälestamine nii, et ta toimiks alati meie ja kõikide ülimaks hüvanguks. Mõtted on tihti katkendlikud ja laialipillutatud; kristalli loomupärane korrastatud energiamuster on püsiv, kui ta kiirgab meie kavatsuste energiat ja võimendab selle avaldumist. Kristallid suudavad muundada meie meditatsioonikogemusi, sest nende unikaalne struktuur resoneerub universumi väljaga ja kõrgema juhendusega.

Füüsilist ravi saab mõõta ja kindlaks määrata – me armastame tänapäeval kõige hulka ja kogust määrata. Muutusi mentaal-, emotsionaal- ja spirituaalkehas ei saa alati mõõta ja määrata, kuid neid saab kogeda, tajuda, nautida ja tähistada. Kristallide loomupärased omadused võimaldavad neil muuta, tasakaalustada ja taaselustada inimese olemust kõigil tasanditel, edastades ja võimendades eluenergiat kogu tema energiasüsteemi.

 

Oma kristalli valimine

Läbipaistvat kvartsi peetakse sageli parimaks tervendajaks ja see on tõepoolest emakese Maa andidest üks kõige mitmekülgsema mõjuga kive, kuid tegutseva tervendajana on mul tunne, et usk ühteainsasse kõikvõimsasse “tervendajasse” tähendaks teiste kristallide rikkalike võimaluste ja potentsiaalide eitamist – ainult ühe kivi kasutamine oleks emakese Maa pakutud andidele piiride seadmine.

Niisiis, kuidas me valime? Igal kristallil on oma võnkesagedus ning kui te tunnete, et teie silmi või käsi hakkab otsekohe tõmbama mingi teatud kivi poole, või tajute kivi peos hoides soojust, kirvendust või meeldivat “vastastikust” aistingut, siis soovitan seda alati usaldada ja valida selle järgi. Kui olete teadlik värviteraapiast, energiaravist ja tšakratest, võib teil tekkida soov valida kristall vastavalt tema tasakaalustavale või tervendavale värvusele ning seosele kindla tšakraga.

Minu igapäevases sünergiapraktikas on kristallid kõige aluseks ning parasjagu sobivaima sünergilise kombinatsiooni valin tihti intuitiivselt, vastavalt sellele, millise kiviga tekib energeetiline tõmme. See võib sõltuda lihtsalt sellest, et mõni kristall vangistab mu pilku ja köidab tähelepanu, või sellest, kuidas ta peos hoides tundub, kuid kõige sagedamini kasutan siiski kristallpendlit. Iga päeva varahommikul valin mõne oma kivide hulgast, jälgides pendli liikumise kiirust ja selgust. Kuna mu füüsiline keha alles kohaneb uue päeva algusega, annab pendel vastused, mis põhinevad üksnes mu sisemise olemuse, kõrgema mina energia võnkumisel, mida toetab Vaim. Tegelikult oligi nii, et käesoleva raamatu kolmteist kivikombinatsiooni said valitud pendlit kõigutades. Mu eesmärk oli anda parim.

Pendli vastused on individuaalsed ja võivad inimeseti erineda, nii et kui te soovite pendlit kasutada, aga pole temaga tuttav, siis testige kõigepealt ta vastuseid, enne kui hakkate tegutsema. See on väga lihtne: hoidke niidi otsa kinnitatud helmest sõrmede vahel, laske sel langeda ja liikumatult rippu jääda ning paluge mõttes, et ta näitaks, milline liikumine on “jah” ja milline “ei”, ning jälgige tema kõikumist. Võite proovida ka muud, näiteks öelge “Mu nimi on Jack,” (kuigi see on tegelikult Sue) ja jälgige, mida pendel vastab, seejärel öelge “Mu nimi on Sue,” (st oma nime) ja pange tähele vastust. Iga kord, kui pendel vastab, kõigub ta vertikaalselt otseliinis teist eemale (üles-alla) või risti küljelt küljele või teeb ringe … mil viisil ta ka ei liiguks, see ongi teie jaoks õige. Lihtne ja usaldusväärne moodus kristalli valimiseks on vaadata järjest kive, mille hulgast valida, ja oodata, kuni pendel annab vastuseks “jah”. See sobib mulle hästi, nagu ka energeetilise sideme hetk kõiksusega, kui tõusen voodist.

Niisiis võite kristalle valida lihtsalt värvuse, meeldivuse ning kivi loomupäraste omaduste ja toimete järgi või intuitiivselt viisil, mis teile sobib.

 

Oma kristalli puhastamine, korrastamine ja aktiveerimine

Puhastamine eemaldab välispinnalt tolmu ja mustuse – hoidke kivi lihtsalt kausis vee sees ja siis pühkige käterätiga õrnalt kuivaks või laske kuivada. Ärge kasutage puhastusvahendeid! Siiski, pehmeid kive ei tohi kunagi vette panna ja käesoleva raamatu kivivalikust puudutab see seleniiti.

Kivide korrastamine eemaldab neist sisemise psüühilise tolmu ja mustuse ning võnked, mis on sinna kuhjunud neid varem puudutanud või kasutanud inimestelt. Korrastada saab kive soolases vees hoides, soola või mulla sisse mattes, visualiseerimisega, reikiga või iidse rahvaliku vahendina õrna suitsutamisega. Selles raamatus toodud sünergiliste võtete jaoks korrastatakse (ja samaaegselt puhastatakse) kristalle eeterliku õliga, millel on kiviga suurim resonants. Kui korrastate mitut sama liiki kristalli, asetage need filtreeritud vette, millesse on lisatud paar tilka eeterlikku õli, aga kui korrastate ühtainsat kivi või pehmet seleniiti, hõõruge õrnalt üks tilk õli üle kivi laiali. Leidke hetk aega, et hoida kivi(sid) kokku pandud pihkude vahel täis tänulikkust Gaia, emakese Maa andide eest, kavatsusega teenida ülimat hüvangut. Selliselt talitamine võimendab ja aktiveerib ka teie kristallpendlit, juhul kui seda kasutate.

Korrastage alati iga uut koju toodud kristalli, mis tundub või näib tuhm, enne kui programmeerite sellesse uue eesmärgi, samuti talitage kiviga pärast pingutavat emotsionaalset tegevust või kui keegi teine on sellega töötanud.

Aktiveerimine võimaldab kristalli värskendada ja taaslaadida. Kivi korrastamine ja võidmine eeterliku õliga, millel on temaga suurim resonants, aktiveerib ja taaslaeb teda. Pidage meeles, et sünergia tähendab mõlema, nii kristalli kui ka õli toime võimendumist. Nende sünergiliste tegevuste rakendamine hoiab teie kristalli suurepärases korras ja aktiveerituna, et teile ülimalt kasulik olla.

 

Kristallivesi

Tugevad võnked, mis kristallidest pidevalt lähtuvad, kanduvad kergesti üle vette. Valmistatud leotis säilitab kristalli energeetilise jälje, mida võib näha Kirliani meetodil pildistatud fotodel, mis on tehtud kohe pärast kivi veest võtmist. Kristallivee mõju jääb homöopaatiliste ravimite ja õietilkade vahele: homöopaatilised ravimid mõjutavad otse ja kiirelt füüsilist keha molekulaartasandil, liitudes peenkehadega; õietilgad mõjutavad ja tasakaalustavad peenkehi, mis omakorda avaldavad järk-järgult toimet füüsilisele kehale. Kivide kristalliline struktuur integreeritakse kristallivette, mis tugevdab elujõudu molekulaartasandil; kristallidele omased karmavabad võnked avardavad teadvust, toetades ja tasakaalustades kogu meie energeetilist olemust ning soodustades muutusi.

 

Oma kristallivee valmistamine

Mürgised ja pudedad kivid nõuavad erilist käsitsemist. Raamatus toodud kivikombinatsioonides ei kasutata ühtki kristalli, mis on mürgine (näiteks töötlemata malahhiit), ent palun järgige tähelepanelikult juhiseid, töötades pehmete või murenevate kividega, mille hulka, nagu juba mainitud, kuulub seleniit.

Kõige lihtsam kristallivee valmistamise meetod mittepudedate ja -mürgiste kristallide puhul on järgmine.

 

• Puhastage oma kivi soolas ja pühkige seejärel puhtaks – eelistatud on looduslikud kivid, kuid mitte tingimata.

• Asetage kivi puhta allikaveega täidetud puhtasse klaasanumasse.

• Pange anum päikselisse kohta (õues kaitske putukate ja prahi eest kattega) ning jätke vähemalt neljaks tunniks päikese kätte.

 

Päikese kasutamine kristallivee aktiveerimisel annab tulemuseks kõrgema sagedusega energia ülekandumise, sest elujõud liitub veega ja seda aktiveerivad päikesekiired.

 

Võtke kivi veest välja ja valage vedelik tumepruunidesse tilgutiga 50 ml pudelitesse, lisades säilitamiseks igasse pudelisse 2 tl brändit.

 

Mürgiste või rabedate kividega (näiteks seleniit) tuleb tegutseda kaudset meetodit kasutades, et välistada kokkupuude veega.

 

Pange pehme seleniit klaaspurki, seejärel asetage purk vette ja järgige ülaltoodud juhiseid.

 

Kristallivee harilik igapäevane annus on neli tilka keele alla neli korda päevas. Selle raamatu sünergiliste praktikate puhul võite oma kristallivett võtta kas sel viisil või segada kristallivesi ja õietilgad kokku. Viimase viisi puhul kasutage kristallivett baasvedelikuna, lisades nõutud arvu tilku õietilgasegu. Üksikasjad leiate õietilgasegude valmistamise õpetusest.

 

Eeterlikud õlid

Kuidas eeterlikud õlid toimivad

Aroomiteraapia on võimas vahend, mis kasutab lõhnu, et lõõgastada või ergutada ning toetada füüsilise, mentaal-, emotsionaal- ja spirituaalkeha naasmist harmoonia ja tasakaalu juurde. Tänapäeval võib teadus tõendada ainult mõnda neist imedest, mida see iidne praktika kaasa toob, ometi ei tohiks me kunagi alahinnata ei vaimu-keha sideme tugevust, lõhnade raviväärtust ega sügava lõõgastuse jõudu.

Eeterlik õli annab taimele omase lõhna; see on taime eluveri, ainulaadne ja igale taimele ainuomane ning taime ellujäämiseks ülioluline. Kui me lõhna sisse hingame, kanduvad tillukesed molekulid otse ajju, sügavale limbilisse süsteemi, mis on ühendatud ajuripatsiga ning mõjutab otseselt vaimset, emotsionaalset, hormonaalset, närvi- ja immuunfunktsiooni; molekulid tõmmatakse ka kopsudesse, kust need edastatakse vereringesse ja jaotatakse üle keha laiali.

Leebe aroomiteraapia lisab veel ühe kihi, kaasates taime peenenergia ja selle unikaalsed võnked, et inimese peenkehasid tervendada ja tasakaalustada. See meetod kaasab emakese Maa andidele omased vähem käegakatsutavad omadused. Kõikidel eluvormidel on mälu ning kui me midagi kogeme ja mälule juurde lisame, säilitavad taimed selle läbi aja ja ruumi, nii et need, kes antud praktikaga tegelevad, saavad sellele häälestuda ja seda kasutada. Leebe aroomiteraapia masseerib aurat, tantsib koos peenkehadega, toob hingele seda, mida on vaja, ning harmoneerib kõik tasandid, et hõlbustada isiklikku ja vaimset kasvamist.

Sünergilised tegevused ühendavad aroomiteraapia mõlemad vormid. Taimede eeterlike õlide väärtuslik eluenergia tugevdab füüsilist, vaimset ja emotsionaalset tervist ning heaolutunnet, lisades igale sünergilisele kombinatsioonile veelgi imeväärsust.

 

Eeterlike õlide valimine

Palun pange tähele, et eeterlikud õlid ei ole sama mis tillukesed õlipudelikesed sildiga “Aroomiõli”, mis on sünteetilised ja millel puuduvad loomuomased keemilised koostisosad ning ehtsa eeterliku õli raviomadused. Ehtsa eeterliku õli looduslikud omadused on kogu protsessi tuum; lõhnastatud õlidest puuduvad emakese Maa tervendavad annid.

Peaksite juhinduma sildist, lõhnast ja hinnast. Algajatele teadmiseks, et sellist õli nagu maasika eeterlik õli pole olemas. Nuusutage õli – lõhnastatud õlid on sageli väga magusad või väga vänged või lõhnavad sünteetika järele. Eeterliku õli puhul on sildil kirjas, et see on 100% ehtne eeterlik õli, samuti taime tava- ja botaaniline nimi, näiteks: lavendel (Lavandula angustifolia).

Ka hind näitab, kas ehtsa eeterliku õli pähe müüakse odavamat võltsitud õli või sünteetilist õli. Ekstraheerimine on vaevarikas tegevus ning taimematerjali haprus määrab valmistamismeetodi; väikese koguse eeterliku õli saamiseks on vaja tohutut kogust taimematerjali. Seepärast on ehtsate eeterlike õlide hinnad erinevad, nii et olge umbusklikud, kui kõigil tillukestel õlipudelitel on sama hind. Leidke müüja, keda usaldate.

Minu sünergiliste kombinatsioonide eeterlikud õlid on valitud nii, et need annaksid suurima resonantsi (st ma olen sobitanud neid vastavalt nende harmoonilistele energiatele ja tihti kasutanud pendlit, nagu eespool kirjeldasin). Ma olen elanud keset kristalli ja eeterliku õli kombinatsiooni ning hinganud seda kergelt sisse isegi magades, hoides kristalli padjapüüri sees. Minu jaoks oli see ime ja puhas nauding, kui õppisin nõnda tundma eeterliku õli kõiki erilisi omadusi ja täiuslikku kokkusobivust teiste andidega ning tajusin mediteerides selle kombinatsiooni sünergiat.

Pole olemas õigeid ega valesid asju, kui nende väärtuslike õlidega töötatakse, kuid õlid, mis teatud kristallidega sünergiliselt kombineeruvad, viivad meid kahtlemata paika, kus on tervist ja heaolutunnet soodustav kõrgenenud vibratsioon ning selgem side Vaimuga.

 

Eeterlike õlide kasutamine

Kuigi paljud, kes ostavad eeterlikke õlisid poeletilt, pole teadlikud vastunäidustustest, tunneksin mina kui elukutseline tervendaja end hoolimatuna, kui ei mainiks järgmisi üldisi hoiatusi ja vastunäidustusi, mis võivad kehtida sünergiliste kombinatsioonide eeterlike õlide puhul: ärge tarvitage eeterlikke õlisid raseduse ajal ilma arstilt nõu küsimata; kui teil on tundlik nahk, tehke naha tundlikkuse proov; lõpetage viivitamatult õli kasutamine, kui ilmneb nahaärritus; ärge laske massaaži teha põletikulise, nakatunud või ärritunud naha korral; ärge tarvitage õli seespidiselt.

Sünergilises praktikas kasutatakse teatud kindlat eeterlikku õli kristalli korrastamisel, võidmisel ja aroomi sissehingamisel. Kui soovite sünergilist mõju laiendada ja massaažisegu valmistada, segage 15 tilka sobivat eeterlikku õli 25 milliliitris baasõlis, näiteks magusa mandli, jojoba- või viinamarjaseemneõlis. Tulemuseks saate 3%-lise lahuse, mis on nahale ohutu. Kui nahaärritus siiski tekib, rahustage ärritunud kohta baasõliga ja pühkige seejärel nahk lapiga puhtaks.

Eeterlike õlide aurustamine aroomilambis või õhuniisutis aitab kaasa emotsionaalse heaolu saavutamisele, lõõgastumisele ja noorenemisprotsessile ning on äärmiselt kasulik ka paljude füüsiliste kaebuste puhul. Nendel lenduvatel, elujõudu suurendavatel taimsetel andidel on kehale, vaimule ja hingele tugev mõju, mida on mõistusega sageli võimatu analüüsida – meil polegi vaja seda kõike lahti seletada, me tunnetame seda.

 

Õietilgad

Kuidas õietilgad toimivad

Õieessentse ehk -leotisi on ammustest aegadest kasutatud ravimiseks ja enesetunde parandamiseks; seda tehti Lemuuria, Atlantise ja Egiptuse iidsetes tsivilisatsioonides, samuti Aafrika ja Aasia mandril ning pärimuslikes kultuurides, ka Austraalia aborigeenide hulgas.

Õietilkade tervendava väe taaselustasid 20. sajandil inglane dr Edward Bach ja Austraalia loodusravija ja tervendaja Ian White. Mõlemad rõhutasid, et tõeline tervenemine sõltub emotsionaalsest ja vaimsest kooskõlast, mis laseb avalduda sünnipärasel ühendusel kõrgema minaga ning algatab vajaliku muutuse.

Õietilgad on õite lahjendatud vesileotised; need tugevdavad teadlikkust ning soodustavad piiravate tõekspidamiste muutumist tervist ja elu jaatavateks, taastades kogu süsteemi tasakaalu. See on vibratsioonil põhineva tervendamise üks vorm. Tõepoolest, raamatu “Õietilgad ja vibratsiooniline tervendamine” (Flower Essences and Vibrational Healing) autor Gurudas kinnitab, et kolmest peamisest vibratsioonilisest ravivahendist – homöopaatia, kristallivesi ja õietilgad – on õied kõige tõhusam vahend, mis mõjutab peenkehi, avab meridiaane ja kergendab nõnda füüsilist tervenemist. Nagu varem selgitasin, on kristalliveel eriomane energeetika koos vastava tõhususe ja toimega. Meie paneme oma praktikas need kaks leotist kokku.

Vibratsiooniline meditsiin tõdeb, et täielik tervenemine tuleb alati seestpoolt; keha on iseparanev mehhanism, kui me otsustame tema paranemist hõlbustada, kasutades Maa võnkuvaid ande, siis saavutame hea tervise ja heaolutunde, mis kiirgab meie kaudu ka väljapoole.

 

Bachi õietilgad ja Austraalia põõsastaimede essentsid

Need kaks inspireerivat ravivahendit dr Bachilt ja Ian White’ilt on preparaadid, mida mina isiklikult kasutan ja raviks määran, kuid nende kahe eriline segu sündis alles mu sünergilise tervendamistöö käigus. Minu eesmärk on alati see, et mu sünergilised kombinatsioonid ei oleks toeks ainult võimsatel tervendamisseanssidel, vaid saaksid aluseks elu edendavatele ja pikendavatele praktikatele; need õietilgad on hästi kättesaadavad ja neid saab osta kauplusest, interneti teel või valmistada kodus.

Bach uskus, et tõeline tervenemine sõltub järgmistest teguritest: teadlikkus oma sisemisest jumalikkusest ja selle teadmise tugevus; nõustumine, et haiguse on põhjustanud ebakõla hinge ja isiksuse vahel; soov leida ebakõla algpõhjus; süüst vabanemine sellele vastandliku vooruse tunnustamise ja arendamise kaudu.

White arendas õieteraapiat edasi, kasutades taimi, mis on pärit Austraaliast – maalt, mis resoneerub metafüüsiliselt iidse aja inimeste tarkusega. Austraalia põõsastaimede essentsid virgutavad elujõudu ja annavad hoogu vaimse teadlikkuse kasvamisele, mis aitab vabaneda piiratud arusaamadest, näha oma potentsiaali ning omandada uut vaimuselgust, loovust, tugevust, intuitsiooni, eneseaustust ja spirituaalsust.

Õietilkade profülaktilist mõju ei peaks alahindama, sest haiguse ärahoidmine on palju tõhusam kui ravi. Me oleme emotsionaalsed olendid ning meie emotsioonid näitavad suurepäraselt, mis antud hetkel vajab rohkem kooskõla – kui laseme end juhtida sellel, mida tunneme, siis on see toeks edukale tervenemisele ning püsiv hea tervis ja heaolutunne on kindlustatud. Emotsioonid mõjutavad meie tervist ja võivad osutada sellele, et järgnemas on füüsiline tasakaalutus, ning õietilgad tasakaalustavad emotsioone. Peenkehad juhivad meid emotsioonide kaudu, kui probleemi ilmnedes taastatakse peenkehade tasakaal, siis takistab see tasakaalutusel haiguseks arenemast.

Innukad praktikud on juba kursis õietilkade tõhusate ja leebete tervendavate omadustega. Nüüd on meil võimalus võimendada, uurida ja nautida kõrgsagedusvõnkeid, mida pakub Bachi tilkade ja Austraalia põõsastaimede essentside kokkusegamine ning ühendamine muude Maa ja kõiksuse andidega.

 

Oma õietilkade valmistamine

Kui te kasvatate mõnd järgnevates sünergilistes kombinatsioonides esinevat taime ja soovite õieessentsi ise valmistada, siis soovitan lihtsat päikesemeetodit – kasutades päikest samamoodi nagu kristallivee puhul –, et segu tervikuks muuta ja aktiveerida.

 

  Korjake õied soojal päikeselisel päeval.

  Täitke puhas klaaskauss ehtsa allikaveega.

  Asetage õied allikavette nii, et need katavad veepinna.

  Pange kauss päikese kätte (õues katke kaitseks pealt kinni) ja jätke sinna vähemalt neljaks tunniks.

 

Vesi küllastub õite võnkeenergiast, mille päike seob veega, aktiveerides ühtlasi selle elujõu.

Võtke õied välja ja valage vesi tumepruuni hoiupudelisse, lisades segu säilitamiseks ja taimeorganismide kasvu takistamiseks võrdses koguses brändit.

 

Oma sünergilise õietilgasegu valmistamine

Õietilkade doseerimispudelid täidetakse hoiupudelist – ükskõik kas teie koduse essentsi suurest pudelist või väiksematest Bachi ja Austraalia põõsastaimede õieessentsipudelitest, mille olete ostnud. Üldiselt valmistatakse kõik õieessentsisegud nii, et õietilgad lisatakse brändit ja vett sisaldavasse doseerimispudelisse, ning seda põhimeetodit kasutatakse ka sünergiliste segude saamiseks.

Sünergiliste segude valmistamiseks segatakse sageli omavahel õie- ja kristallileotis, kuid see pole tingimata vajalik. Kui soovite, segage doseerimispudelisse kaks õieessentsi ja kasutage neid kristalliveest eraldi. Raamatus on toodud juhised nii õietilkade kui ka kõigi muude leotiste segu valmistamiseks; valige see, mis teile kõige paremini sobib. Ma tean, et paljud lugejad võivad olla harjunud õieessentse lihtsalt ostma ja neid otse kaupluse säilituspudelist tarvitama; kui teil on soov Bachi ja Austraalia põõsastaimede essentse ja oma kristallivett eraldi kasutada, siis võite seda vabalt teha. Las asi olla lihtne. See on ju elu edendav tegevus, mitte mõni ebameeldiv töö.

 

Kuidas valmistada sünergilist õietilkade segu

 Täitke 25 ml tumepruun tilgutiga pudel ¼ brändiga ja ¾ puhta allikaveega.

 Tilgutage pudelisse 3 tilka sobivat Bachi õieessentsi ja 7 tilka Austraalia põõsastaime essentsi.

  Keerake tilgutiga kork kinni ja raputage pudelit tugevasti, et vedelik seguneks ja aktiveeruks.

 

Kuidas valmistada sünergilist õie- ja kristallitilkade segu

Täitke 25 ml tumepruun tilgutiga pudel kristalliveega, mis on valmistatud eespool antud juhiste järgi. Kristallivesi asendab eelmises retseptis kasutatud brändi ja allikavee segu.

Tilgutage 3 tilka sobivaid Bachi õietilku ja 7 tilka Austraalia põõsastaime essentsi kristallivee hulka.

   Keerake tilgutiga kork kinni ja raputage pudelit tugevasti, et vedelik seguneks ja aktiveeruks.

 

Kõigi segude harilik igapäevane annus on 4 tilka keele alla neli korda päevas või 7 tilka kaks korda päevas, kui teil on väga kiire ajakava. Võtke palun esimene annus hommikul tõustes ja viimane vahetult enne magama heitmist.

Need võimsad tervendajad on täiesti ohutud, ei tee mingit kahju ja on kergesti kättesaadavad. Nende toime on leebe, aga kahtlemata tõhus, kuigi jääb tihti märkamatuks, kuni tervenemine saabub kogetava hea tervise ja heaoluna.

Side Vaimuga

On üks jõud, mis on suurem kui meie. See on elujõud, mis voolab läbi kõigi elusolendite ja millest tuleb kogu energia – algallikas, looja, universumi mõistus, kõiksus, Jumal, ema- ja isajumal, jumalanna/jumal, Allah, Jahve, Mina Olen –, ning see on olemas!

Ükskõik kas te olete ühenduses kõrgema mina, jumalikkuse mõne aspektiga või puhta potentsiaali ühisväljaga, ükskõik kes on teie valitud jumalus, ükskõik millist jumalikkuse aspekti te austate, sedasama austan ja hindan ka mina. Ma olen ühenduses Vaimuga kõigis tema hunnitutes avaldumisvormides; mu side temaga on isiklik ning miski käesolevas raamatus ei vastandu teie isikliku tõlgenduse ja teadmisega.

Kõrgem juhtimine

Meie kõrgem juht on meie kõrgem mina, meie enda jumalikkus. See on meie kõigi kaasasündinud fragment tervikust. Kõrgem mina ehk sisemine olemus on see osa meist, mis on jumalik ja alati ühenduses kõiksusega. Pole võimalik olla lahus universaalsest väljast, mis meid kõiki ühendab. Kõrgema mina eelistamine tähendab eelistada oma sisemist juhtimissüsteemi, mis juhib meid tingimusteta armastuse paigast ning on püsiv ja alaline.

Kui me elame oma elu kõrgemast minast ehk kõrgemast juhtimisest inspireerituna, saame teadlikuks sellest, et meil on alati valikuvõimalus. Seisatudes hetkeks, et tunnetada, milliseid tundeid erinevad võimalused meie sisemuses tekitavad, lubame oma kõrgemal minal, oma intuitsioonil, juhtida meid viisil, mis on kasulik ja teenib kõigi asjaosaliste ülimat hüvet. Me võime alati valida … ning isegi kui valime mittemidagitegemise, teenib see sageli kõrgeimat eesmärki. Kui olin valinud sünergiliste kombinatsioonidega tegelemise oma igapäevatöö osaks, tugevdas see minu sidet kõrgema juhtimisega ja see side on olnud mulle väga kasulik.

 

Peainglid ja inglid

Sõna “ingel” (kr angelos) tähendab sõnumitoojat. Peainglid on erilise ülesandega jumalikkuse aspektid; nad on valgusolendid, puhas vibratsioon; nad on taevased sõnumitoojad ja Vaimu juhid.

Sünergilised kombinatsioonid soodustavad teatud peainglitega resonantsi, mis baseerub puhtalt kõrgeimal harmoonilisel võnketasandil. Olen selle kindlaks määranud, kasutades sünergilist kombinatsiooni ja süvenedes tervendamisse ning tehes seejärel kristallpendliga peainglite loendil pimetesti. Tulemused olid järjekindlalt selged ja muutumatud. Paljud sobitavad vääriskive peaingli halo värvusega; seosed, millest mina räägin, pole mõeldud nende tööd kummutama, vaid lihtsalt lisana teadmiste kogumile, mis meie eluteele kuhjub.

Ma ei poolda absoluute siinses hunnitus varjude ja varjundite maailmas, kõik Maa annid võnguvad kooskõlas jumaliku eluenergiaga ning on ühenduses kõrgema juhtimisega. Teadlikkus peainglite olemasolust pole sünergilise tervendamise jaoks hädavajalik – see on lihtsalt minu valik. Mõned praktikud, kes on peainglid kõrvale jätnud, on leidnud, et sünergilise tervendamise uurimine ning avatus ja teadlikkus on kinkinud neile sedavõrd hoolitseva, kaitsva ja toetava kõrgema juhtimise, et küünilisus on asendunud imetluse ja tänutundega. Peainglite vibratsioon on püsiv, see on üks jumalikkuse ja kõiksuse aspekt.

Need, kes tunnevad rõõmu tööst peainglitega, leiavad, et kivikombinatsioonid soodustavad suuresti sidet nendega. Iga päev korrapäraselt tervendamisega tegelemine tõstab võnkesagedust; me tõstame arenedes oma võnkesagedust ning imede rajal sammudes näeme mõnikord vilksamisi neid õrnu võnkeid.

 

Teie isiklikud juhid ja õpetajad

Vaimu iga aspekt, mis avaldub seoses sünergilise tegevusega, on teie isiklik juht ja õpetaja. Vaim-juhid ja -õpetajad võivad hõlmata jumalikkuse, jumaluste ja taevaste juhtide kõiki aspekte ajas ja ruumis või kedagi, kellega olite seotud füüsilises maailmas ja kelle vaim jätkab teie toetamist ja juhtimist.

Mõne inimese side Vaimuga on ebamäärane, nagu oleks liinil tõsiseid häireid. Selles raamatus toodud kombinatsioonide sünergia aitab eriti hästi ühendust luua ning ma usun, et selgus ja kergus, millega peainglid ennast ilmutavad, kergendab sidet ka juhtide ja õpetajatega. Töötamine meie taevaste juhtide ja õpetajatega erineb tööst peainglitega: need jumalikud olendid võivad olla järeleandmatud, mängulised, armastavalt nõudlikud, kaitsvad ja hoolitsevad; samuti väljendub neis tohutu hulk teisi inimlikke iseloomujooni ja isiksuseomadusi.

 

• • • • • • •

 

Side Vaimuga on sügavalt isiklik; kui mu sõnad teis vastukaja ei tekita, jätkake palun rõõmustamist selle üle, mis tekitab. Lahusolekut ei ole, meie side Vaimuga on püsiv, kas tänu kindlustundele igapäevaelus, emakese Maa toetusele, kaasasündinud intuitsioonile või sidemele kõrgema mina või mõne taevase sõnumitoojaga. Need kõik on kõiksuse ja terviku aspektid ning meid on õnnistatud küllusega, millest valida.

Ühendus kõrgema juhtimisega on saavutatav tunnete kaudu: innustav   vaatepilt, mõtted, teadmine, sõnad, helid ja sisetunne, mis meid lainetena läbivad. See on meie otsustada, kas valime teadlikkuse; me peame valima, kuidas elame, sest alati on esmatähtsad vastutus enda elu eest ja vaba tahe. Elu, mis on seotud Vaimuga, võib olla kaunis, selle vool võib olla aeglane ja rahulik või kiire ja virgutav või mõlemat, just nagu me valime.

 

Kõige ühendamine igapäevategevuses

Niisiis, kuidas me kõik ühendame? Nagu te nüüdseks teate, ei poolda ma absoluutide maailma ning minu jaoks pole olemas õiget ega vale viisi rõõmustamiseks Maa ja kõiksuse andide üle – maagia peitub alati ühendatud tegevuses. Ma arvan, et teenin kõrgeimat eesmärki kõige paremini siin, jagades teiega oma naudingut ja vaimustust seoses nende sünergiliste kombinatsioonidega, mis moodustavad mu igapäevaelu lahutamatu osa. Palun võtke alljärgnevast kõik, mis teie arvates teile kasu toob, või laske sel innustada ennast tegelema alternatiivsete meetoditega, mis teile paremini sobivad.

Soovitan teil tungivalt mitte töötada ühtaegu rohkem kui kahe sünergilise kombinatsiooniga, eriti alguses, sest töö liiga paljude kombinatsioonidega korraga tekitab ainult segadust ja matab teid üleni enda alla; see on endast hooliv, ennast toetav ja tugevdav tegevus ning segadus ei mõju hästi. Iga päev tabavad meid mõned probleemid ning need muutuvad alati, kui me areneme. Kui tunnete, et valikuid on liiga palju, keskenduge võtmeprobleemidele, pidades meeles, et kui põhiprobleemid on lahendatud ja toimub nihe paremuse poole, hakkavad ka väiksemad probleemid lahenema.

Ma olen palju aastaid alustanud päeva mediteerides, ammu enne sünergiliste kombinatsioonide ilmumist minu ellu. Mu päev algab seniajani meditatsiooniga, kuid niipea kui jalad hommikul põrandat puudutavad, küsin sisimas, millis(t)est kristalli(de)st on sel päeval mulle kasu. Mu voodi kõrval öölaual on alati hulk kristalle. Ma tajun kõrgemat juhatust kas mind läbistava teadlikkusevirvendusena või kõhutundena või südames ja kätes või häälena peas, aga nagu te nüüd juba teate, kasutan ma valiku kiiruse ja selguse huvides õige kivi leidmisel kõige sagedamini kristallpendlit. Väljavalitud kivi või kivid võivad jääda kasutusse tundideks, päevadeks või pikemaks ajaks, ent igal hommikul küsin uuesti, lihtsalt selleks, et kindel olla. Ma usaldan alati oma kõrgemat juhti.

Ma korrastan oma kristalle alati vastava eeterliku õliga (nagu veendute raamatu II osas) ja programmeerin need töötama ning mind juhtima ülima hüve nimel. Seejärel panen neli tilka sobivat õieessentsi ja kristallivee segu keele alla ning aurustan sama eeterlikku õli, millega korrastasin kristalli, aroomilambis või õhuniisutis ajal, kui mediteerin. Kasutades kaht kristalli, võian kumbagi kivi sobiva õliga, aurustan mõlemat õli ning võtan sisse mõlema kivi juurde kuuluva essentsi segu. Sünergia tekib alati – kas mõlema kombinatsiooni loomupärane sünergia või kahe kristallikombinatsiooni sünergia.

Kui ma istun seal oma võitud kristalli, essentside ja aroomiga, tunnen sügavat lugupidamist ja tänulikkust kõrgema juhtimise vastu ning sidet Vaimuga, teades, et seda tugevdab sünergiline kombinatsioon, mis mind sel päeval toetab. Ma tean ja olen kindel, et teadlikkus Vaimust on see, mida vajan, aga kui soovin kohale kutsuda ka mõnd jumalikkuse aspekti, siis teen seda.

Ma hoian kristalle oma pihkudes, nagu kirjeldatakse raamatu II osas meditatsioonide juures. See ühendab kogu mu keha võnked kristallist, eeterlikust õlist ning õie- ja kristallileotistest lähtuva võnkuva energiaga – me oleme ühtses võnkuvas energiaringes, mis on ühenduses universumi lõputult paisuva energiaga.

Kui ma tunnen, et vajan ravi, siis heidan pikali ja asetan kivi vastavale kohale oma kehal. Näiteks tundsin hiljuti, et mul võib liigsest arvutitööst alata silma sarvkestapõletik; üks selle päeva kivi oli fluoriit, niisiis tegin puhkepausi ja heitsin pikali, asetades selle kristalli muret tekitavale silmale. Tol hommikul olin saanud mõtteilmutuse valida fluoriit, mis suudab ravida naha- ja limaskestapõletikke ning resoneerub suure tervendava peaingli Raafaeliga – sellised hetked täidavad mind imestusega, kui imeliselt täiuslik kõik on. Fluoriidi tervendav surin mõjus viivitamatult ning veidi aega hiljem oli kõik hästi.

Kristallid jäävad minuga kogu päevaks: kannan neid kas kaelaehte spiraali-kujulise ripatsi sees kõrisõlme kohal või taskus või koguni rinnahoidja vahel (ainult siledaid lamedaid kive!). Nii on need minu jaoks kohal; nad on kohal ka teiste jaoks, kuna kiirgavad minult energiat, ja ma saan neid kasutada, kui keegi vajab ootamatult ravi, ning loomulikult on mul alati kaasas just selle päeva kivi. Ma tilgutan paar tilka eeterlikku õli (või õlisid) tasku- või salvrätikule, et seda soovi korral sisse hingata, ning muidugi võtan päeva jooksul sisse essentside segusid. Eeterlike õlide massaažisegu kasutan sageli käsivarte ja säärte niisutamiseks.

Nagu juba mainisin, on hulk ettevalmistatud kive mu voodi kõrval laual ning ma olen alati teadlik ja tänulik tervendamise ja taastamise eest, mis leiab aset, kui magan – ja ma magan erakordselt hästi! Siiski, jutt käib võimendatud kristallidest, mida on laetud kristalliveega ja üliharmoonilise resonantsiga eeterlike õlidega ning kombineeritud õietilkade ja kõrgema juhtimisega, et saavutada hea tervis ning heaolutunne. Need kõik tugevdavad ja võimendavad üksteist; kombinatsioonis on sünergia.

Üks jõud on meist kõigist suurem. See on elujõud, mis meis voolab. Emakese Maa ja kõiksuse andide ühendamine aitab meil olla kes iganes ja kuidas iganes tahame olla. Kui soovime, saavad need sünergilised kombinatsioonid meid kosutada, jõudu anda, hellitada, toetada, tugevdada ja elus hoida.