Sisukord

 

 

 

                                    Eessõna   7

  1. peatükk      Kundalini – arenguenergia   9

  2. peatükk      Tahteväline kundalini energia vabanemine   15

  3. peatükk      Päevakava   50

  4. peatükk      Seitsme keha meetod arenguks   59

  5. peatükk      Nelja aju areng   75

  6. peatükk      Tšakrad   83

  7. peatükk      Tšakrad seitsmel kehal   98

  8. peatükk     Tšakrate areng   126

  9. peatükk      Tšakrate energiavoolu mõõtmine   155

10. peatükk      Mitmesugust tšakratest   172

11. peatükk     Tšakrad ja suhted   197

12. peatükk      Tšakrad ja tervendamine   207

13. peatükk      Karma   214

14. peatükk      Ettevalmistus kundalini tahtlikuks vabastamiseks   220

15. peatükk      Meetodid kundalini tahtlikuks vabastamiseks   233

16. peatükk      Valgustatuse tunnused   253

17. peatükk      Püha Vaim ja kundalini   258

18. peatükk     Kundalini ja tulevik   262    

                                    Sõnaseletused   267

 

 

Eessõna

 

Kui ma esimest korda kundalini jõudu kogesin, oli see nimigi mulle täiesti tundmatu. Möödus hulk aega, enne kui aru sain, mis oli juhtunud. Mind juhendasid olendid, kellelt sain infot selgeltkuulmise abil ja kes mind samm-sammult edasi aitasid. Suur hulk selles raamatus olevast infost ongi pärit just neilt olenditelt.

Kui ma hakkasin toimuvat tajuma, asusin palavikuliselt otsima kirjandust, mis kinnitaks kuuldud infot. 1960tel oli selline info väga raskesti kättesaadav, ma olin tänulik kõige eest, mida suutsin leida. Minu töö õpilastega pakkus saadud infole veelgi kinnitust.

Minu tee pole kerge olnud (kõige hullem osa sellest kestis tervelt seitse aastat); see oli huvitav, mõnikord traumeeriv, teinekord valgustav – aga mitte kerge. Ma olen traditsioonilise kristliku taustaga ja teeninud isegi haldurina üle 700liikmelises koguduses; kummaline oli võtta omaks neid minu jaoks täiesti uusi arusaamu. Hiljem tugevdas uus õpitud materjal ka minu arusaamist kristlusest. Kundalini on kindlasti religioonide ja ususüsteemide aluseks.

Kundalini ei ole esialgu just käibesõna, kuid järjest suurem hulk inimesi mitte ainult ei saa sellest energiast teadlikuks, vaid ka elab läbi sellega seotud isiklikke kogemusi. “Kundalini pohmell” pole küll veel vastuvõetav põhjus töölt puudumiseks või oma kohustuste täitmatajätmiseks, aga ma loodan, et see raamat aitab sul jätkata oma igapäevaelu ja tuua sellesse ka parajal määral arengut ning muudatusi.

Kuigi olendid juhendasid mind ning ligimesed andsid mulle usku ja igakülgset abi, oli mu teekond üksildane. Nii on kõikide vaimsete radadega. Hangi endale päevik, millega vestelda. Ta kuulab sind alati ära, ei sega kunagi vahele ja mäletab kõike, mida oled kirjutanud. Teine põhjus oma kogemuste ülestähendamiseks on see, et sinagi võid ühel päeval kirjutada raamatu kundalinist.

Ma loodan, et see raamat aitab sul veidigi kahandada ette tulla võivaid probleeme, küsimusi ja üksildust. Omaenda teekonda, nii seda, mis käidud, kui ka seda, mis veel ees, ei vahetaks ma millegi vastu. Soovin, et minu raamatuga veedetud aeg tuleks ka sulle kasuks.

 

Genevieve Lewis Paulson

Melbourne, Arkansas


 

  1. peatükk

Kundalini – arenguenergia

 

Igaühes meist on olemas sisemine vajadus olla milleski silmapaistev või eriline – olla ainulaadne. Mõnikord kasutavad inimesed selle eesmärgi saavutamiseks negatiivseid meetodeid. Ometi on kõikide inimeste peamiseks liikumapanevaks jõuks arenemine – jõuda valgustatuseni, olla Jumala sarnane, kuid siiski elada inimkehas.

Upanišadides on see väljendatud nõnda:

Olles inimkehas, oleme me siiski suutnud mõistma Brahmanit (avardumist, arengut, Absoluuti, universumi Loojat, Säilitajat ja Hävitajat), sest vastasel korral oleksime jäänud teadmatuks ja suur häving oleks meid juba ammu tabanud. Need, kes tunnevad Brahmanit, muutuvad surematuks, teiste osaks jääb vaid kannatus.

Uues Testamendis vastab Jeesus:

Jeesus vastas neile: “Eks teie Seaduses ole kirjutatud: Mina olen öelnud: Teie olete jumalad!? Kui ta nimetab jumalaiks neid, kelle kätte sai Jumala sõna – ja Pühakirja ei saa niisama olematuks teha –” (Johannese 10:34-35).

 

Me avastame, et meid kõiki on kutsutud ületama oma inimlikkust ja liikuma suurematesse kõrgustesse. Kundalini energia tõukab meid kõiki selle sihi, valgustatuse suunas – valguse tundmise ja Jumala tundmise suunas.

Punakasoranž kundalini tõuseb mööda selgroogu üles ja seguneb jumaliku energiaga (see on šakti ja šakta ühinemine). Värvid muutuvad kuldseks, mõnikord ka hõbedaseks.

Tiibeti joogas ja teistes salaõpetustes väljendatakse seda nii:

Šakti jooga abil saavutab tantra-joogi kontrolli keha ja meele üle ning asub seejärel täitma ülimat ülesannet – äratama eneses uinuvat jumalikku jõudu, mida isikustatakse magava jumalanna Kundalinina. Seejärel sünnib šakta (pealael) ja šakti müstilise ühinemise tulemusena valgustatus ning joogi saavutab eesmärgi.

 

Kundalini, mis sanskriti keeles tähendab ringlevat jõudu, on iga inimese isiklik algne arengujõud. Igaühes meist voolab see energia mingil määral juba sünnihetkest alates. Kättesaadava ja kasutatava energia hulgast sõltub, kas inimene on madala intelligentsusega, geenius või jääb kuhugi vahepeale.

Meie ülesanne ei seisne aga üksnes olemasoleva energia ärakasutamises, vaid hoopis selles, kuidas vabastada ja tõmmata ringlusse palju suurem kundalini hulk, mis on ootel selgroo alaosas asuvas mahutis.

Kundalini on loomulik jõud, mis on olemas meil kõigil. See ei ole usk, kuigi mõni religioon tegeleb sellega ning see protsess võib avardada ja arendada iga inimese isiklikke religioosseid tõekspidamisi.

Iidne idamaine kirjandus sisaldab kundalini kohta palju infot. Lääne kirjanduses on infot hoopis vähem, kuid seda kirjutatakse pidevalt juurde. Käes on Veevalaja ajastu ning huvi kundalini vastu kasvab kiirelt, sest energiad on tugevamad ja aitavad kaasa iseeneslikule kundalini vabanemisele inimestes. Inimesed kogevad kundalinit, sõltumata seisusest, vanusest ja arengutasemest ning kultuurilisest, filosoofilisest ja religioossest taustast.

Liiga vähe infot on veel kättesaadav inimestele, kes ei ole kundalinist isegi kuulnud ega oska leida oma kehaliste, vaimsete või emotsionaalsete kannatuste või kokkuvarisemiste põhjusi. Isegi inimestel, kes töötavad isiksuse kasvu toetavatel aladel, pole piisavalt ligipääsu vastavale infole nõustamaks neid, kellel vabaneb rohkem kundalinit, kui organism on valmis vastu võtma, ja seetõttu on probleeme oma elu kõigis valdkondades, justkui oleks 220voldine energia läbinud 110le voldile ettenähtud süsteemi – kaitsmed kärssavad ja elektroonika sulab.

Üks info vähesuse põhjusi on see, et paljud inimesed, kes ise küll teavad kundalinist, muretsevad selle jõu võimalike ohtude pärast; nad arvavad, et kundaliniga ei tohiks midagi ette võtta – ei mingeid harjutusi ega treeningut –, sest on olemas võimalus, et see tohutu jõud muutub hävitavaks. Niisugune suhtumine sarnaneb väga seisukohaga, et kui lastele ei anta seksuaalkasvatust, siis ei teki selles vallas ühtegi probleemi.

Teine põhjus on see, et kundalinit peetakse new age’i moesõnaks, millel pole sisulist tähendust. Miski ei saa olla tõest kaugemal. Kundalini uurimist võib pidada vanimaks teadaolevaks teaduseks. Eelnevatel ajastutel suurendasid inimesed kundalinit õpetajate juhendamisel ja kontrollitud tingimustel ning hoidsid õpitud teadmised kui esoteerilise õpetuse rangelt salajas. Praegu aga oleme jõudnud perioodi, mil kõik salajane muutub avalikuks.

Inimesi, kelle kundalini energia on vabanenud ilma nende teadmata ja kes on jutustanud oma olukorrast ja sümptomitest teistele, on enamasti hulludeks või kehaliselt nõrkadeks peetud; nad on võinud ennast ka ise hulluks pidada. See protsess võib põhjustada nii suurt segadust ja hirmu kui ka rõõmu ja ülenemistunnet.

Kristlike müstikute kirjutisi lugedes on ilmne, et neil oli kundalini vabanemise kogemusi, mida nad kirjeldasid kui kannatusi. Nad mõistsid, et tegu on protsessiga, mis viib ühtsuseni Jumalaga.

Üks selle arenguenergia nüüdisaegseid tõlgendajaid on olnud Gopi Krishna. Temal põhjustas kundalini vabanemise mediteerimine ilma eelneva asjatundliku treeninguta. Tal kulus aastaid tööd ja mõistatamist, et taibata, mis temaga oli toimunud. Tema kogemustest ja kirjutistest on olnud palju abi teistele, kel pole samuti olnud eelnevat ettevalmistust.

 

Enneaegse kundalini vabanemise tunnused

 

Me kõik oleme erinevad – igaühel on oma minevik, oma kehaline tervis, oma isiklik ja vaimne areng – ja seetõttu toimub kundalini vabanemine igaühel erinevalt. On aga olemas teatavad ühtsed tunnused, mis viitavad kundalini liigsele enneaegsele vabanemisele, kui inimene pole selleks veel valmis:

   arusaamatud haigused;

   iseenda kaotamise tunne ja raskused igapäevaeluga toimetulekul;

   külmavärinad või soojalained kehal;

   isiksuse lõhenemise ilmingud;

   liigsed meeleolu kõikumised, depressioon või ekstaas;

   ülima juhmuse või vaimuselguse perioodid;

   mäluaugud või mäluhäired;

   suutmatus orienteeruda iseendas, teistes, töös või maailmaasjades üldiselt;

   äärmuslikud välised tunnused (inimene võib ühel ajahetkel tunduda aastaid noorem ja mõne aja pärast kakskümmend aastat vanem);

   visuaalsed häired: valguse või värvide, geomeetriliste kujundite, eelmiste elude stseenide või tulevikusündmuste nägemine.

 

Eesmärk

 

Kundalini on energia, millel on oma loomupärane suund. See loomulik liikumine kulgeb mööda selgroogu üles ja pealaest välja; seda teed mööda toob kundalini uut teadlikkust, uusi võimeid ja seniseid piire ületavaid seisundeid. Nii nagu taim kasvab valguse poole, sunnib kundalini meid valgustuma, ta eemaldab oma teelt kõik energiablokeeringuid ja põhjustab seeläbi ülalloetletud nähtusid. Kundalini energial on oma eesmärk ja ta täidab seda. Meie saame seda protsessi kas takistada või toetada.

Terviklikult väljaarenenud inimesel on märkimisväärsed üleloomulikud võimed ja suur vaimne teadlikkus ning teda peetakse tõepoolest jumalikuks või geeniuseks. Igaühel meist tuleb kundalini energiaga varem või hiljem kokku puutuda; mida teadlikumad ja ettevalmistatumad me oleme, seda imelisem on meie kogemus.


 

  1. peatükk

Tahteväline kundalini energia vabanemine

 

Kundalini energia lebab kokkusurutuna selgroo alaosas. Selle energia vabanemist võib võrrelda lainetusega, leegitsemisega, pulsatsiooniga või lahtirullumisega. Tavaliselt otsib vabanenud energiahulk väljapääsu, liikudes läbi selgroo pealaele, ja väljub niinimetatud kroontšakra kaudu. Tšakra tähendab sanskriti keeles ratast, nii nimetatakse erinevaid energiapööriseid meie eeterkehas.

Mõnikord rullub energia ülespoole ümber selgroo, jõudes samuti kroontšakrani. Normaalse arengu puhul vabaneb elu jooksul mitu erinevat energiakihti või -lainet, sõltuvalt inimese arengust ja valmisolekust. Energialaine liikumine on nii märkamatu, et enamik inimesi ei ole sellest teadlikud, kuigi nad võivad enne energia vabanemist tunda sabakondi piirkonnas teatavat kuumust. Tundlikumad inimesed tunnetavad, kuidas energia liigub mööda selgroogu ülespoole. Nad võivad tunda survet või valu, kui energia jõuab blokeeritud piirkonda; valu võib tekkida ka siis, kui energiavool avaldub mingis tavatus vormis.

Inimesel on palju erinevaid kundalini energia kihte, mis ootavad vabastamist. See meenutab sibula koorimist. Eluajal võib vabaneda üks või mitu energiakihti. Inimesed, kes on kundalini jõust teadlikud, tahavad sageli seda rohkem vabastada, et kiirendada seeläbi oma arengut; äärmuslikel juhtudel võib vabaneda vedelas olekus tuli või tohutu kuumus.

Kundalini, mille kohta mõnikord öeldakse šakti (elujõu jumalik säde), alustab oma tõusu sabakondi all asuvast reservuaarist. Tõustes mööda selgroogu ja väljudes läbi pealae, seguneb see universumi vaimse energiaga. Nende energiate kombinatsioon langeb seejärel kehale ja läbib kogu inimese organismi, puhastades ja tervendades igat rakku. Kui kundalini ülesvoolamine on blokeeritud sobimatute energiate või negatiivsusega või kui keha on ebapiisavalt ettevalmistatud või puhastatud, siis langeb kundalini mõne päeva pärast uuesti alla ja alustab taas aeglast ja valusat tõusu läbi keha, puhastades ja tervendades seda oma teel. See protsess võib mõjuda laastavalt ning tekitada füüsilist, emotsionaalset või vaimset kurnatust.

Inimene, kellel vabaneb korraga mitu erinevat energiakihti, võib olla suurepärases vormis päevi, isegi nädalaid. Ta võib kogeda tavapärasest paremat füüsilist vormi ja jõudu, tal tekib imepärane uus arusaamine asjadest, ta tunnetab õndsust ja mõistusevälist teadvust, tal võib isegi tekkida tunne, et ta on saavutanud valgustatuse. Ta võib oma vaimsuse üle koguni uhke olla. Enamikul inimestel läheb see periood mööda ja kundalini alustab puhastamisprotsessi. See paneb inimese imestama, miks on asjad nüüd nii keerulised ja kuhu on kadunud kõik see, mis oli alles äsja sedavõrd imeline. Tegemist on kundalini vabanemise tavapärase kuluga; kui nii juhtub, ei tähenda see sugugi, et inimene on oma arengu ära rikkunud.

Kui energiablokeeringud on suured, siis õndsustunnet ei teki, sest kogu energia satub otse puhastumisprotsessi. Energiablokeeringuid põhjustavad jäigad suhtumised ja emotsioonid või vanadest tunnetest või mõtetest jäänud armid. Vale kehahoiak või vigastused võivad samuti tekitada energiablokeeringuid.

Inimesed, kes on ennast hästi ette valmistanud oma keha eest hoolitsedes ja oma vaimset teadlikkust arendades, saavutavad kundalini puhastumise kiiremini ja kergemini; nad saavutavad tulemuse peaaegu otsekoheselt ja kundalini tõus on nende jaoks imeilus kogemus. Aga kui organism ei ole valmis selle võimsa jõuga toime tulema, siis võib protsessi läbimine võtta mitu aastat.

Kui kundalini on vabanenud, siis tagasiteed ei ole! Seda protsessi ei ole võimalik tagasi pöörata, küll aga mõnikord aeglustada. Kui inimene leiab, et ta ei soovi rohkem kasvada, ja püüab seda energiat tagasi hoida, siis on tulemuseks ummistus ja haigus, mis äärmuslikel juhtudel lõpeb surmaga. Kundaliniga peab õppima töötama ja raskekujuline puhastumisprotsess tuleb lihtsalt üle elada. Muudatus ei toimu tavaliselt nagu võluväel üleöö, vaid võib võtta koguni kakskümmend või kakskümmend viis aastat, enne kui puhastumine ja tervenemine on piisavad, et ilmneksid uued psüühilised või vaimsed võimed. Kui inimene teab, kuidas energiaga töötada, kui tema keha, meel ja vaim on terved ning kui ta on valmis, siis toimub muudatus palju kiiremini. Inimesed, kelle kundalini voolab vabalt ja kes juba kasutavad seda, vajavad palju vähem aega, et muuta uut kundalinit kasutuskõlblikuks.

Iga taaskehastumise puhul on vaja seda energiat uuesti kontrollima ja kasutama õppida. See on lapsepõlve peamine eesmärk; lapsed vajavad juhendamist, kuidas käituda ja suhtuda, et oma energiaid õigesti kasutada. Kui lubada oma energiatel pursata kontrollimatult, siis tekib igapäevaelus probleeme ja edasine kasv pidurdub.

 

Tahtevälise vabanemise viisid

 

Tahtevälised kundalini vabanemise viisid võivad olla näiteks narkootikumide tarvitamine, ületöötamine, raske põrutus või vigastus sabakondi piirkonnas, lein, trauma või ülemäärane hirm, liialdused mediteerimise, vaimsete praktikate ja seksiga. Pikk seksuaalne eelmäng orgasmi saavutamata võib samuti põhjustada spontaanse kundalini vabanemise. Öeldes “tahteväline”, ei pea ma silmas “ebasoovitavat”, vaid viitan kundalini iseeneslikule vabanemisele.

Kundalini energia pole vajalik ainult arenguks, vaid me saame sellest sõna otseses mõttes rohkem energiat. Keha ammutab sellest jõudu (ilma meie teadmata), et suuta toimida äärmuslikes olukordades. Kui kriisiolukord on lahenenud, jätkub kundalini vool sageli tavapärasest tugevamalt ning inimene ei saa oma eluga hästi hakkama, sest peab lisaks üleelatud traumale toime tulema ka liigse kundalini vabanemisega.

Veevalaja ajastu on väga intensiivne. See intensiivsus kiirendab meie arengut ja tõukab meid tegema arenguhüpet kõikides valdkondades. Me oleme olnud väga avatud tehnoloogilistele muudatustele, mis on osutunud eriti võimsateks viimastel aastakümnetel. Nüüd toimub samalaadne kasv isiksuse arengu ja vaimsuse vallas; tegelikult seisame me nendes valdkondades toimuvate tähtsate läbimurrete lävel, sest nii palju kundalinit on uute intensiivsete energiate tulemusena spontaanselt vabanemas. See juhtub igal juhul, hoolimata sellest, kas inimesed on puhastunud ja valmis või mitte. Inimestel, kes on kundalini suhtes geneetiliselt vastuvõtlikumad ja kes juba kasutavad teatavat hulka sellest aktiivselt, ei teki palju probleeme. Need inimesed on kundalini vabanemise suhtes ka vastuvõtlikumad.

Astroloogilised energiad mängivad olulist rolli selles, kui avatud on inimene kundalini vabanemisele. Rohkelt nurkaspekte saav Uraan tundub põhjustavat mõnele inimesele ülemäärast energia vabanemist. Saturn astroloogilise kaardi neljandas majas võib ka kutsuda esile sügava alateadvuse energiad, mis vabastavad kundalinit. Skorpionis asuv Kuu soodustab samuti sügavate alateadlike energiate ärkamist.

Rasedad naised võivad kogeda kundalini vabanemist tänu loote survele kundalini piirkonnas päraku ja suguelundite vahel. Või kogevad nad laienenud psüühilisi võimeid ja teadvust. Mõni naine põeb sünnitusjärgset depressiooni, mis on arvatavasti põhjustatud ebaõigest kundalini vabanemisest raseduse ajal.

Inimesed, kes on aastate vältel üle töötanud, võivad kogeda kehalist, emotsionaalset, intellektuaalset või närvisüsteemi kokkuvarisemist, millest taastumiseks läheb tarvis kuude või isegi aastate pikkust puhkust; tihti on seegi põhjustatud ülemäärase kundalini väljumisest organismist, et koormusega toime tulla. Need inimesed ütlevad hiljem, et see “sundpuhkus” oli nende jaoks väga oluline; neil oli aega järele mõelda ja oma elu muuta. Kundalini sunnib meid tõesti mõtlema ja muutma oma olemise viisi.

Vigastused sabakondi piirkonnas võivad tekitada pideva surve kundalini hoidlale, mis sunnib inimest katkematult energiatega ja nende põhjustatud muudatustega tööd tegema. Asja positiivne külg on see, et inimesel on nüüd kasutada rohkem kundalini energiat kiirendamaks oma sisemist kasvu. Lein, trauma, hirm, valusad mälestused – kõik need aitavad kaasa alateadvuse “vallapäästmisele”, mis omakorda põhjustab energiate vabanemist. Emotsionaalsed seisundid paisuvad harilikult üle piiri ja inimesed muutuvad vastuvõtlikuks sundmõtetele. Kui üleliigne kundalini ei liigu alateadvusest (kõhupiirkond) välja ega asetu tasakaalustatult üle kogu keha, siis painavad mõtted jätkuvad ja kuhjuvad. Probleemi leevendavad meetodid, mis liigutavad ja tasakaalustavad energiaid, sealhulgas meditatsioon, viie- kuni kümneminutiline vabas vormis tants (sellest hiljem lähemalt) või teadlik kõrgematele mõtetele kontsentreerumine.

Kui keha ei ole valmis kundalini energiat vastu võtma, siis leiab see kõige avatuma piirkonna või tšakra, mille kaudu väljuda, lüües valla mingi piirkonna või tšakra ja tõmmates kõik energiad selle suunas nagu musta auku. Ainult energiate ümbersuunamine aitab sellest vaevusest vabaneda.

Energiate vabanemine tänu uimastitele võib olla eriti kahjustav, sest lööb tšakrad lahti või põhjustab “läbipõlemist”, mida mõned uimastite tarbijad kogevad. Seesama põhjus, miks paljud inimesed kasutavad uimasteid – et saavutada ebatavalisi kogemusi –, võib tekitada võimetuse tunda neidsamu ebatavalisi kogemusi omal jõul igapäevaelus. Positiivne on see, et uimastite kasutajad suudavad avaneda kõrgematele dimensioonidele ja näha elus peituvaid müstilisi võimalusi, kuid samas ei võimalda uimastite kasutamine inimesel saavutada seda seisundit omaenese jõududega. Seega ei ole energiad tema kontrolli all, need ei ole alati mõistlikult kasutatud ja mõnikord on need äärmiselt ohtlikud. Inimesed võivad saada kogemusi, kuid nad ei arenda oma oskusi kundalini energiat kasutada.

Meditatsiooniga liialdamise puhul toimub kundalini vabanemine üldiselt sujuvamalt, kuna mediteerijad tegelevad juba endaga ja on muudatusele avatud. Nägemused, müstilised kogemused ja kõrgendatud tähelepanu suunamine käbinäärmele võivad samuti puutuda arenguenergia hoidlat ja tekitada uute lainete voogamist läbi organismi.

Inimestele, kes on saavutanud kõrge vaimse arengutaseme, antakse kõrgetelt vaimsetelt tasanditelt vaimne pühitsus. Selline pühitsus vabastab tavaliselt vähemalt veel ühe kundalini kihi. (See ei ole kuidagi seotud maiste organisatsioonide pühitsustega, mis küll samuti vabastavad kundalinit.) Kõrgetelt vaimsetelt tasanditelt tulevad pühitsused toimuvad tihti siis, kui inimene magab ega ole toimuvast teadlik. Inimene märkab ainult muutust oma tajudes ja hoiakutes. Pühitsusest teadlik inimene kogeb energiat, mida võiks võrrelda piksenoole tabamusega lagipähe; see läbib tema keha kas südame piirkonnani või alla kundalini hoidlani välja, kust omakorda väljub kundalini jõud. Niisuguse kundalini vabanemise eeliseks on see, et tavaliselt on inimesel siis oma organismis toimuvast parem arusaam. Pühitsus laiendab alati teadvust ja inimene ei tunne ennast nii üksikuna või hullumeelsena, kui kundalini hakkab veidraid asju tegema. Aga kui inimene ei ole füüsiliselt, emotsionaalselt või intellektuaalselt valmis seda jõudu valitsema, võivad järgneda depressioon, suunakaotus, haigus ja muud probleemid.

Ka maised pühitsused kutsuvad esile kundalini vabanemise. Kui inimesed on avatud maa energia kõrgematele tasanditele (või sügavamatele tasanditele), siis leiab aset ühendus (pühitsus), mis avab inimese veelgi suuremale maisele teadvusele. See energia tuleb võimsalt jalgade kaudu üles ja läbib terve keha, väljudes pea kaudu. Kui inimene on vastuvõtlik ja see jõud piisavalt intensiivne, võib kundalini ärgata.

On väga oluline, et inimesed areneksid kõikides eluvaldkondades. Üha enam inimesi, kes tegelevad nõustamise, religiooni või meditsiiniga, saavad kundalinist teadlikuks, on võimelised ära tundma selle ilminguid ja suudavad nende protsesside puhul aidata. Kõik inimesi abistavad ja tervendavad spetsialistid peaksid omama sellealaseid rakendatavaid teadmisi.

 

Vabanemise ilmingud

 

Kundalini tõusu, mis toimub enne piisavat puhastumist ja vaimse teadvuse saavutamist, peetakse enneaegseks ja see tekitab paljusid erinevaid ilminguid. Lisaks lühikestele kõrgendatud teadvuse ja õndsuse või valgustatuse perioodidele võib esineda äärmuslikku tuimust, juhmust või depressiooni, ebaadekvaatset käitumist, mõistetamatuid haigusi, mälu kehvenemist või kaotust ning suunakaotust seoses iseenese, sõprade, töö või kogu maailmaga. Kui maks on haige, võib nahk võtta kollaka jume; tänu negatiivsuse vabanemisele muutub inimene lausa koledaks või värvuvad mõned keha piirkonnad punakaks või sinakaks. Võib esineda ka teisi toone, mis vastavad erineva vibratsioonitasemega energia kuhjumistele. (Igal vibratsioonitasemel on oma värv.) Inimene võib mingil hetkel välja näha vana, väsinud ja haige, kuid mõne tunni pärast juba noorem ja täis elujõudu, või vastupidi. Veel üks enneaegse kundalini vabanemise märk on suure varba küüne mustjas värvus, mida põhjustavad üliaktiveeritud refleksid käbinäärmega seotud suures varbas.

Aeg-ajalt võib esineda surisevat tunnet, kuna lihased lõdvestuvad ja vabastavad närvilõpmetesse rohkem energiat. Võib esineda ka seesmiselt täitumise või rõhutuse tunnet, tahtmist oksendada kõik välja, et vabaneda üleliigsest energiast. Võib toimuda verejookse ninast. Oma tugevamates staadiumides võib kundalini rebestada inimkeha kudesid. Keha võib tahtmatult tõmmelda või väriseda; kundalini puhastumistele võib järgneda haigusi, mida tihti saab ravida lihtsalt energia struktuuride muutmisega. Hoiatus: külastage arsti niipea, kui energia muutmine ei aita; kui tundub, et probleem on meditsiiniline, siis ärge kõhelge otsimast meditsiinilist abi. Igal inimesel on erinevad sümptomid, sest iga inimese blokeeringud või energiakogumid on erinevates piirkondades. On väga raske ette aimata, kuidas inimene reageerib. Kui mitu kundalini lainet vabaneb üheaegselt, siis võib toimuvat võrrelda täisvõimsusega töötava aiakastmisvoolikuga; kui selgroog on puhas ja sirge, siis voolab jõud takistusteta läbi selle pe