Sisukord

 

 

 

                                      Sissejuhatus                                                   13

ESIMENE                     Miks puhastuda?                                            17

TEINE                           Arsti teekond                                                 28

KOLMAS                     Globaalne toksilisus – 

                                          veel üks ebameeldiv tõde                          35

NELJAS                        Tänapäeva toit: olete see, mida sööte            48

VIIES                            Kuidas toksiinid teie tervist mõjutavad         61

KUUES                         Talitlushäire tavapõhjus ja

                                          vastuste väljakaevamine                            82

SEITSMES                   Puhastumisprogramm                                    94

                                          Miks just puhastumisprogramm?             109

                                          Alustamine                                               110      

                                          Puhastumisprogramm                              128

                                          Juhendid                                                  130

                                          Toksiinidest vabanemine kvanttasandil:

                                              meele puhastamine                               144

                                          Puhastumise plaan                                   154

KAHEKSAS                Pärast puhastumisprogrammi                       162

                                          Olla puhas kogu elu                                 166

ÜHEKSAS                   Südame-veresoonkonna

                                          haigused ja toksilisus                               180

KÜMNES                     Tulevikuvisioon                                           185

ÜHETEISTKÜMNES Puhastumisprogrammi retseptid                  188

LISAD                          Veel kiidusõnu                                             228

Ootamatud allikad, kus raskmetalliga                        

  tihti kokku puututakse                               236

Retseptiravimid ja toitainete vaegus            238

Toksiinidest vabanemiseks                                                       

    vajalikud toitained                                   242

Puhastumise toetuseks                                 245      

Tänusõnad                                                   247      

Register                                                        249

 

 

 

Puhastumine

 

 

 

 

 

 

Sissejuhatus

 

 

 

 

 

 

 

F

ernando külastas mind kolm aastat tagasi oma õe soovitusel. Teda häiris üks terviseprobleem, millele arstidel ei tundunud vastust olevat. Talle oli diagnoosiks pandud maksa rasvumine. Paljudel juhtudel on see seisund seotud alkoholi tarbimisega, kuid Fernando ei joonud alkoholi. Arstid ütlesid talle, et olukord on piisavalt tõsine ja võib viia maksa funktsioonide kahjustumiseni. Teda hoiatati, et võib vaja minna maksa siirdamist. Arstid saatsid ta koju ja palusid mõne kuu pärast maksa funktsioonide kontrollimiseks ja haiguse käigu jälgimiseks tagasi tulla.

Fernando sõitis Ühendriikidesse ja jäi minu juurde kolmeks nädalaks. Kui ma temaga esimest korda kohtusin, oli ta pisut ülekaaluline, nägi oma east vanem välja ja väitis, et tema energiatase on väga madal. Ma sain probleemist kohe aru ja alustasin temaga puhastumisprogrammi. Selgitasin talle, et maks hoiab rasva kinni, et kaitsta end kemikaalide ärritava toime eest. Tema keha koormasid kemikaalid ja maksa ümber kaitsefunktsiooni täitma kogunenud rasv hävitas seda aeglaselt.

Terve maks reguleerib rasva ainevahetust, on keha peamine rasvu põletav organ ja selles toimub suur osa toksiinidest vabanemisest. Rasvunud maks säilitab rasva, mida peaks tegelikult põletama ja organismist eemaldama. Kui rasv püsivalt maksa ladestub, siis peagi ei suuda see organ enam funktsioneerida ja toksiinid hakkavad kuhjuma. Kui sümptomite põhjust ei leita, siis võib suur surve maksale pika aja jooksul tervisele rängalt mõjuda.

Fernando oli ideaalne patsient ja järgis puhastumisprogrammi hoolega. Juba mõne päeva pärast hakkas ta ennast paremini tundma ja Ühendriikidest lahkumise ajaks oli ta kaotanud umbes 9 kilo, tema letargia oli täielikult kadunud ning ta nägi välja mitu aastat noorem. Koju jõudnud, läks ta oma arsti juurde, lasi teha vereanalüüsid ja maksa skaneeringu. Tema arst oli küll alguses öelnud, et tulemusteks on veel liiga vara, sest näitajad ei saa nii lühikese aja jooksul muutuda. Kuid Fernando ei jätnud jonni. Kui ta arsti kabinetti ilmus, oli viimane tema füüsise muutumisest šokeeritud ja otsustas siiski analüüsid teha. Arsti hämminguks polnud maksa rasvumisest enam jälgegi.

Fernando rääkis oma arstile puhastumisprogrammist ja arst palus selle peale raamatu hispaaniakeelset koopiat. Fernando helistas mulle, et headest uudistest rääkida. „Palun, sa pead raamatu hispaania keelde tõlkima. Su riik vajab seda.“

Nüüd, kui 2011. aasta on lõppemas, on minu elus veel üks ring täis saanud. Pärast seda, kui „Puhastumine“ oli tõlgitud 13 keelde, tõlgiti see hispaania keelde – minu emakeelde – ja anti välja minu sünnimaal Uruguays. Mind kutsuti Uruguay kahte kõige populaarsemasse televisioonisaatesse ja konverentsile, mis organiseeriti teose hispaaniakeelse versiooni esitlemiseks. Konverentsi lõpus võtsid inimesed järjekorda, et mind õnnitleda ja raamatusse autogrammi küsida. Ka Fernando oli seal. Ta kallistas mind ja tänas niisuguse elu muutnud kogemuse eest.

 

Minuni jõuab üle maailma uskumatuid lugusid. Inimesed, kellele arstid on öelnud, et neil on vaja operatsiooni ja/või ravimeid tarvitada kogu nende eluaja, suutsid puhastumisprogrammi abil noa alla minekut vältida ja täielikult loobuda ravimitest. Puhastumine pole mõjutanud mitte ainult nende tervislikku seisundit; protsessi käigus on kaotatud liigsed kilod, on leitud uut energiat ja ka välimus on noorenenud.

Nii oli see ka Kathy puhul, kes helistas mulle Kopenhaagenist, et küsida teist arvamust. Ta kannatas seljavalude käes ja talle kirjutati selle tarbeks valuvaigisteid ning saadeti eriarsti juurde edasisteks uuringuteks. Tehti röntgen, kuid see ei näidanud mingeid luu ehituse anomaaliaid. Küll aga oli pildi paremal küljel, alumiste lülide juures tume vari. CT-skaneering kinnitas seda. Ultraheli näitas, et tema paremas munasarjas oli tsüst. Kathyle öeldi, et see tsüst surub närvile ja see põhjustabki seljavalu. Ta suunati kirurgi juurde, kes tahtis kohe opereerida. Kirurg selgitas, et miski muu ei aita. Kathy vereanalüüsid näitasid, et ta on aneemiline, mis suurendas tõenäosust, et operatsiooni ajal on vaja vereülekannet. Kathy oli vereülekande pärast mures, sest tema sõbrad olid niimoodi saastatud verd saanud ja nakatunud CMV-ga (tsütomegaloviirusega).

Alternatiive otsides kontakteerus Kathy minuga. Pärast tema loo ärakuulamist ja uusi analüüse ütlesin ma talle, et operatsiooni võib tõepoolest vaja olla. Ma palusin tal mitte operatsiooni tühistada, vaid alustada kohe, kuus päeva enne operatsiooni, puhastumisprogrammiga. Ta alustas programmiga kohe ja oli väga püüdlik. Kolmandaks programmi päevaks hakkas seljavalu taanduma. Neljandal päeval oli tema tervis nii palju parem, et ta loobus valuvaigistitest. Viiendal päeval oli valu täiesti kadunud ja Kathy tühistas operatsiooni. Neli nädalat hiljem tellisin ma uued vereanalüüsid ja munasarjade ultraheli. Tulemused olid head. Tsüst oli poole võrra väiksem ja aneemiat enam polnud. Programmi lõpetamisest on nüüd möödas pea aasta ja Kathy terviseprobleemid pole naasnud. Lisaks sellele oli tal viimati nii palju energiat olnud kahekümnendates eluaastates (hetkel on ta oma hilistes kolmekümnendates) ja ta naudib toimekust, mis on viimase kümne aasta suurim. Ma selgitasin talle, et tsüst oli tema keha viisiks ellu jääda olukorras, kus toitumisega tulnud toksilised kemikaalid segasid keha funktsioneerimist. Kui ta takistused eemaldas, siis suutis keha pöörduda tagasi oma loomuliku tervise juurde.

 

On lugusid patsientidest, kel on palju tavalisemad terviseprobleemid, mille puhul harva teist arvamust küsitakse. Nii on see näiteks Divakari puhul. Divakar kuulis puhastumisprogrammist Mumbais. Mõne aastaga oli ta kaalus palju juurde võtnud ja arst oli leidnud tal terve hulga terviseprobleeme. Kõigepealt oli tal püsivalt kõrge veresuhkru tase ja talle öeldi, et ta on diabeetik. Siis öeldi talle, et tal on kõrge vererõhk ja talle kirjutati välja teine ravim. Kõige tipuks öeldi talle, et ta vajab kolesterooli taset alandavat ravimit, mille ta kuulekalt oma menüüsse võttis. Pole ime, et need ravimid ei teinud Divakari enesetunnet paremaks. Kuid arstid ütlesid talle, et ravimid toimivad, tema vererõhk ja -suhkur olid kontrolli all ja kolesterooli tase normi piires.

Kui Divakar minu poole pöördus, oli tema esimeseks küsimuseks: „Doktor, kui ravimid toimivad, siis miks ma tunnen ennast palju halvemini kui siis, kui mu veresuhkur, vererõhk ja kolesterool üle piiri olid?“ Pärast meie kohtumist nõustusin alustama temaga puhastumisprogrammi tema arsti järelevalve all. Ma rääkisin tema arstiga ja otsustasime 21-päevase programmi jooksul Divakari ravimitest ükshaaval vabastada, jälgides samal ajal vererõhku ja -suhkrut. Kõigepealt jätsime ära vererõhuravimid. Divakari vererõhk ei tõusnud, vaid langes madalamale kui ravimi tarbimise ajal. Seitsmendal päeval lõpetas ta metformiini tarbimise. Kahel esimesel päeval veresuhkru tase tõusis, kuid siis normaliseerus. Tema kolesterooli taset mõõtsime alles paar nädalat pärast programmi lõpetamist. Need näitajad ei lähe kohe paika ja nende analüüsimine programmi ajal võib tekitada segadust. Analüüsid näitasid, et „halva kolesterooli“ tase oli vähenenud ja „hea kolesterooli“ tase oluliselt paranenud ning triglütseriidide tase oli ka parem kui kunagi varem.

Programmi jooksul kaotas Divakar 11 kilo, tema sesoonsed allergiad ja valud kadusid. Inimesed tänaval peatasid teda ja küsisid, mida ta on endaga teinud. Divakaril oli küll piinlik sellest rääkida, kuid tema seksuaalelu oli tänu paranenud tervisele sama hea kui mesinädalatel.

 

Divakari saatus saab osaks tuhandetele inimestele üle maailma. Nad leiavad terviseprobleemi algse põhjuse, vabanevad ebavajalikest ja toksilistest ravimitest, avastavad tõelise tervisega kaasneva kasu. Iga uue looga muutub selgemaks, et puhastumisprogrammi laialdane ja võimas mõju suudab parandada miljoneid elusid. Olen eesmärgiks võtnud jõuda võimalikult paljude inimesteni ja näidata neile, mida nad võivad saavutada, kui nad taastavad keha erakordse võime ennast ise tervendada.

Seda teekonda ei oleks ma suutnud käia üksi. Õnneks pole seda ka vaja olnud. Minuga töötavad koos heaolu sõdalased. Meeskond, mille minu partnerid Dhrumil ja Albert koos minuga kokku on pannud, on pühendunud sellele, et viia puhastumisprogramm maailma eri nurkadesse.

Et toetada inimesi puhastumisprogrammi ajal, olen ma loonud puhastumisprogrammi meeskonna. See on grupp pühendunud ja koolitatud inimesi, kes inspireerivad, harivad ja juhendavad inimesi puhastumisprogrammi osas ja rohkemgi. Nendele võlgnen ma oma kõige sügavama austuse ja tänu. Samuti on sellel teekonnal olnud osaliseks (selle teksti kirjutamise ajal) 35 000 inimest, kes on liitunud puhastumisprogrammi kogukonnaga interneti kaudu. Nad levitavad sõna, juhendavad teisi nõuannete ja tagasiside kaudu, hoiavad meid maksimaalsel kiirusel tegutsemas. Kui ma viis aastat tagasi puhastumisprogrammi lõin, ei oleks ma osanud arvata, et sellest saab ülemaailmne liikumine. Ma olen tänulik ja vaimustatud.

Selle teekonna igal päeval inspireerib mind mu naine Carla, kes järgib instinktiivselt põhimõtteid, mille õppimine ja rakendamine minul nii palju aega võttis. Ma tänan teda juhendamise eest. Ma jätkan puhtalt elamise õppimist ja selle kingituste jagamist.

Olles olnud selle tunnistajaks, kuidas nii paljud inimesed, nagu näiteks Fernando, Kathy ja Divakar, avastavad puhastumisprogrammi transformeerivad võimed, kannustan ma ka teid astuma järgmist sammu ning taastama keha loomuliku heaolu seisundit. Avastage see, mis teile õiguspäraselt kuulub – tervis, vitaalsus ja meelerahu.

                                                                               Dr Alejandro Junger

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ESIMENE PEATÜKK

 

 

Miks puhastuda?

 

 

 

T

e istute oma vanal tuttaval kastil ja anute ellujäämiseks penne ega tea, et selles kastis on varandus, mis mitte ainult ei võimalda teil äraelamist, vaid annab teile rikkuse, mida te ette kujutadagi ei oska.

Te ei ole üksi. Miljonid ameeriklased ja miljonid muud inimesed üle maailma teevad sedasama. Võib-olla anute abi mingi väikese, kuid vaevusi põhjustava terviseprobleemi lahendamiseks, nagu näiteks liigne kehakaal, pidev väsimus, depressioon või seedimisprobleemid. Võib-olla vajate abi, et ära hoida mõne tõsisema probleemi, näiteks südame-veresoonkonna haiguste, vähkkasvaja, rasvumise ja autoimmuunhaiguste kui nn tsiviliseeritud maailma nuhtluste teke. Võib-olla soovite väga näida ja tunda end palju noorema ja säravamana ning aeglustada vananemist.

Retseptiravimid ja operatsioonid on need sendid, mida te palute, sest teile on õpetatud, et need on peamised vahendid probleemide lahendamisel. Seega sirutate käe välja ja võtate vastu, mida antakse, ootate abi, mida on teile lubanud arstid, ravimifirmad ja reklaamid.

Tõde on teistsugune. Võime terveneda on teile palju lähemal. See on teie sees juba olemas ja te ei vaja retsepte, ravi ega kalleid eksperte. Tegelikult olete sellest kõigest üle.

See tuttav kast, mis teid peaaegu märkamatult toetab, on teie oma keha, mida juhib erakordne loomulik intelligentsus. Kujuteldamatuks rikkuseks on heaolu ja pikaealisus, see on teie sünniõigus.

Mis on see teie sisemuses asuv varandus, mis annab vitaalsuse, ilu ja energilisuse? See on ilmselt midagi, mille hindamist teile pole õpetatud. See on süsteem, mille on kujundanud loodus, et te oleksite terve, nooruslik ja õnnelik, kui vaid aitaksite sel süsteemil oma funktsioone täita. See on puuduv osa tervisepuslest – kasutusele võtmata tervenemise, taastumise ja isegi noorenemise allikas. See on sisseehitatud süsteem, mis puhastab ja hoiab teid puhtana, see on teie toksiinidest vabanemise süsteem.

See süsteem, mis hõlmab paljude organite ja füsioloogiliste protsesside koostööd, ongi tervise allikas. Aga selle väärtus on unustatud. Tänapäeva meditsiin, vaimustudes molekulidest ja mikrotehnoloogiast, on oma tähelepanu pööranud aina väiksematele ja väiksematele külgedele meie bioloogilises olemuses, kaotanud huvi suurema pildi vastu ning jätnud vaatlusest välja keha süsteemid, mis võimaldavad meil elada ja edeneda. See on viga. Paljusid terviseprobleeme, mis vaevavad tervet hulka tänapäeva inimesi ja lähevad ühiskonnale väga kalliks maksma, saab leevendada. Selle asemel, et veelgi enam detailidesse laskuda, veel rohkem superspetsialiste palgata, veel tehnoloogiaid leiutada ja uusi ravimeid lisada, tuleks vaadata laiemat perspektiivi ja teha midagi lihtsamat: pöörata oma tähelepanu juba olemasolevale varandusele – toksiinidest vabanemise süsteemile – ja aktiveerida selle potentsiaal uuesti.

Keskendumine toksiinidest vabanemisele tähendab kogu füüsilise ja vaimse keha taaskäivitamist. See avab täieliku ligipääsu lõpututele energiaallikatele, mille olemasolust te polnud teadlik. Te leiate, et kogu teie keha toimib paremini, tasakaalutused vähenevad ja ärritavad sümptomid saavad võimaluse ise haihtuda – see kõik toimub, kui lihtsalt lülitate sisse süsteemi, mis oli teil juba sündides olemas ja mis on kannatamatult oodanud võimalust teie teenistusse astuda.

Kujutage ette, et teie parem käsi on sünnihetkest alates olnud keha külge teibitud. Te kasvate suureks ainult vasakut kätt kasutades ja peate seda normaalseks, sest teistel on see täpselt samamoodi. Täiskasvanuna on teil puusepatöökoda ja äri kahekordistub iga aastaga. Just siis, kui olete töökoormuse all kokku kukkumas, helistab teie uksekella võõras. Ta vabastab teie parema käe ja teie täielikuks üllatuseks saab teie ülekoormatusest ja täitmata tellimustest tõeline potentsiaal ning te suudate rohkem kui kunagi varem.

Võõras, kes teie ukse taha saabub, on selles raamatus sisalduv puhastumisprogramm. Toksiinidest vabanemise süsteemi täieliku potentsiaali avalikustamine ja selle kiirendamine on käe lahtiteipimine. Tulemuseks on õitsele lööv loovus, teie keha loomulik võime säilitada püsivat energiataset, vältida külmetumist ja grippi, parandada allergiaid, vananeda väärikalt, vältida haigusi.

Kellele jaoks on see programm? Kõigi jaoks, kes elavad tänapäeva elu, toituvad tänapäevaselt ja elavad moodsas maailmas.

Tuhandeid aastaid on inimkond olnud teadlik toksilistest mõjudest, mis põhjustavad väärtalitlusi, kahjustusi, haigusi, enneaegset vananemist ja surma. Toksiinid võivad ärritada, põhjustada stressi ja lõpuks tekitada kehas vähem või rohkem kannatusi mitmel viisil, alates mõõdetamatust mõtete ja tunnete valdkonnast kuni nende jääkkemikaalideni, mida meie rakkudes iga päev toodetakse. Ka iidsetes kultuurides teati, et meid on varustatud võimsa toksiinidest vabanemise süsteemiga, mis on mitme väiksema süsteemi harmoonilise koostöö tulemus. See süsteem töötab pidevalt; tegelikult hoiab see meid elus iga päeva iga minuti igal sekundil. Kui keha ei koordineeriks pidevalt seda keerukat tegevuste sümfooniat, siis koguneksid jääkained, me jääksime haigeks ja lõpuks sureksime. Toksiinidest vabanemise süsteem, mis toimib meie elu igal hetkel, on elu põhialus. See muudab meie eksisteerimise võimalikuks.

Vanades tervendamistraditsioonides mõisteti väga hästi, et toksiinidest vabanemise süsteemi ohjamine ja meie kasuks rakendamine on maksimaalse vaimse, emotsionaalse ja füüsilise potentsiaali saavutamisel otsustava tähtsusega. Paljude kultuuride targad ja tervendajad eri ajastutel ja eri paikades teadsid, et seda suurt süsteemi tuleb korrapäraselt lasta toimida tõhusamal tasemel, et tulla toime mürkide kogunemisega, mis võivad väga lihtsalt kuhjuda liigsöömise, tegevuse ja stressi korral.

Nende varajaste tervendamistraditsioonide praktiseerijad mõistsid, et mõnede suurte kehasüsteemide, eelkõige seedeelundkonna puhkamine on elu lahutamatu osa. Paastumist, vaikset tagasitõmbumist ja mõtisklusse süvenemist peeti rahustavaks, tervistavaks ja rahuldust toovaks kogemuseks. See ei olnud lihtsalt esoteeriline arusaam. Inimeste geneetilise evolutsiooni, selle viisi, kuidas organism kõige paremini toimib, on vorminud küti-korilase eluviisiga kaasnenud kesine toit. Aastatuhandete jooksul kogesid inimesed, et küllusliku toidu ajale järgnesid paratamatud näljaajad. Pikad tühja kõhu perioodid olid möödapääsmatud, aga see osutus tervise võtmeks. Toksiinidest vabanemise süsteem sai sisse lülituda ja sel oli piisavalt aega ja jõudu, et teha olulist puhastustööd, vabastada keha tervest laadungist kehasse lõksu jäänud jääkainetest, sest süsteem ei pidanud kütuse pärast seedesüsteemiga konkureerima.

Tänapäeval on elu muutunud. Me oleme ärkamas mingi evolutsioonilise paradoksi peale. Mida toksilisemaks muutub tänapäeva elu ning meid ründavad toidust ja keskkonnast saadavad tehislikud toksiinid, seda enam on suurenenud vajadus toksiinidest vabanemise järele. Meie keha võime selle koormusega toime tulla pole arenenud niisama kiiresti. Kuidas see saakski? Maailm võib olla küll ühe sajandi jooksul oluliselt muutunud, kuid meie kehades kulub ühe geneetilise muudatuse toimumiseks mitmeid põlvkondi. Mida ohtlikumalt toksiliseks meie elu muutub, mida vähem on meie toidus eluks vajalikke aineid ja mida enam me kiirustame, seda rohkem on meie võimas toksiinidest vabanemise süsteem üle koormatud. See on peaaegu nagu talveunes: ta on veel olemas ja teeb oma igapäevast põhitööd, mis võimaldab meil elus olla, kuid vaarub 21. sajandi halva toidu, keskkonnamürkide ja stressi all. Me kõik kannatame erineval määral nende mõjude käes. Niisugused sagedased kaebused nagu peavalu, soolestikuhädad, kaaluprobleemid, depressioon, ärevus ja valu tulenevad suuresti toksiinidest vabanemise süsteemi kokkukukkumisest. Varane vananemine, väsimustunne ja välimuseski peegelduva hea tervise kaotus on otseselt seotud selle ülekoormatuse seisundiga. Aga seda kõike saab muuta ja tihtipeale ka parandada, kui me pöörame tähelepanu toksiinidest vabanemise süsteemile.

Traagiline on see, et enamiku tänapäeva enneaegsetest surmadest põhjustavad toksiinidest vabanemise süsteemi puudujäägid. Üks sagedasemaid selle süsteemi kehva funktsioneerimise tulemusi on põletik, mis on küll keha jaoks hädavajalik ellujäämistaktika, aga tänapäeval paraku ohtlikult sage. Nüüdismeditsiin on alles hakanud mõistma, et tihti on epideemiliselt levinud haiguste, kaasa arvatud vähkkasvaja, südame-veresoonkonna haiguste, diabeedi ja autoimmuunsuse häirete põhjuseks krooniline põletik. Aga me ei tunne veel põhjalikult seda probleemi, moodsa elu mürke ja meie keha nõrkust nendega toimetulekul. Ainult siis, kui alustame ravi siit ja võtame sihikule probleemi algpõhjuse, saame haigust tõrjuda.

 Kui ma esimest korda konsulteerisin Ellenit Manhattani kesklinnas asuvas tervisekeskuses Eleven Eleven Wellness Center, kus ma kohtun patsientidega mõned korrad nädalas, oli ta masendunud. Pärast iga-aastast tavalist uuringut oli arst talle öelnud, et ta peab hakkama võtma vererõhku alandavaid ravimeid. See oli naisele väga vastumeelne, sest ta uskus, et peab olema mingi loomulikum võimalus olukorda parandada. Kuid tema arst ei pakkunud välja ühtegi alternatiivi, vaid pani diagnoosi ja kirjutas välja ravimikuuri ning Elleni sõnul „asi on lukku pandud, Jumal on rääkinud“. See ei sobinud Ellenile; ta oli inimene, kes soovis oma tervise parandamiseks partnerit, mitte sõltuvust kallist ravimist. Ta tundis ka, et igapäevane keemiliste ravimite võtmine on tema kehale koormav, kuigi ta ei osanud täpselt selgitada, miks ta nii arvas.

 Et alustada vererõhu alandamist, palusin Ellenil kõigepealt läbida puhastumisprogramm. Ta kõhkles ainult hetke, sest kartis, et see segaks ta tööd. Aga ütles siis, et tahab nii väga vererõhu ravimite võtmist vältida, et ei hooli mõningasest ebamugavusest. Ellen järgis seda programmi täht-tähelt, säilitas oma treeningrutiini viis päeva nädalas, kuid vähendas veidi selle intensiivsust. Pärast puhastumisprogrammi läbimist olid Elleni tulemused muljet avaldavad: ta vererõhk oli vähenenud 25% võrra, ta oli kaotanud 9,5 kg, tema keha rasvasisaldus oli vähenenud 7% ja kolesterooli tase 40% võrra. Ta ei olnud kunagi näljane, tal oli küllaldaselt energiat ja ta magas sügavalt. Isegi Elleni arst õnnitles teda selliste tulemuste puhul. Jättes osa oma toitumisharjumusest kõrvale ja lastes seedesüsteemil puhata, oli Ellen algatanud protsessi, mille tulemusena keha leidis tagasitee tervenemiseni. Varakult tegutsedes oli Ellen langetanud vererõhku ja kolesterooli taset, ravimiseta oleksid need võinud ta viia kardioloogi kabinetti.

Toksiinidest vabanemine on muutunud peamiseks mureks; ma töötasin välja puhastumisprogrammi, et võimendada seda hädavajalikku funktsiooni, ja kasutan seda tööriista oma praktikas tihti. Kuigi arstina olen ma spetsialiseerunud südamehaigustele, hämmastab mind jätkuvalt see, kuidas toksiinidest vabanemise programm muudab mu patsientide heaolu kõiki aspekte nii lihtsal ja praktilisel viisil. Paljud, kes on saanud lääneliku meditsiinikoolituse, suhtuvad puhastumisse jätkuvalt kui millessegi alternatiivse tervendamise alale kuuluvasse. Aga integreeriv meditsiin kombineerib uut ja vana tarkust ning täna on minu arusaamad kooskõlas sellega, mida olen õppinud meditsiinikoolis ja praktika jooksul. Toksiinidest vabanemist kui täiuslikku ja hädavajalikku tervise allikat pole lääne haridusega arstid kunagi esitlenud sellisel täiuslikul viisil, nagu mina seda täna mõistan, kuigi selle tervendav võime on kogu aeg olnud olemas ja täpselt meie nina all.

See raamat ja puhastav toksiinidest vabanemise programm, mida see tutvustab, on välja kasvanud kogemusest paljude inimeste aitamisel, kes tahtsid alustada teekonda tagasi parema tervise juurde, mida nad väärivad, ning muutuda saledamaks, erksamaks, õnnelikumaks, vastupidavamaks ja mitte lasta end mõjutada halval tervislikul seisundil, mis kunagi nende elu segas. Raamat tõstab selgelt esile seose toksilisuse ja enamiku haiguste vahel. Tegelikult arvangi ma, et sõna „haigus“ (inglise keeles disease) asemel tuleks tegelikult kasutada sõna „heaoluta olek“ (dis-ease) rõhutamaks, et peale otsese haiguse, mida toksilisus põhjustab, kaotatakse ka heaolu- ja kergustunne. Puhastumisprogramm näitab teile, kuidas toksiinid, mis on nähtamatud ja mida arvatakse ulpivat kusagil kaugel keskkonnas, tegelikult teie kehasse sisenevad ja seda seestpoolt kahjustavad. Toksiinide akumuleerudes kahjustuvad keha süsteemid ükshaaval, alguse saab see soolestikust.

Te avastate, kuidas varajasi toksilisuse märke ja sümptomeid meie kultuuris segi aetakse ja ignoreeritakse, peetakse keha normaalse kulumise ilminguteks, mille puhul pole võimalik midagi ette võtta. Kuna ei märgata varajasi sümptomeid, siis ilmnevad hiljem tõsisemad märgid ja sümptomid. Tavaliselt surutakse need alla ravimite ja operatsioonidega ning sümptomite algne põhjus jääb jällegi uurimata ning välja selgitamata. Lõpuks, toksiinidest ülekoormatuna, ütleb mõni keha süsteem üles ja saavad alguse kroonilised haigused, mille ohjeldamiseks tuleb palju pingutada ja abilisi kaasata.

Tänapäeva meditsiin ei näe ikka veel toksilisuse ja haiguste vahelist seost. Selle asemel arstid tavaliselt ootavad, kuni toimub „raksatus“ ägeda, kohest sekkumist vajava probleemi näol, ja võtavad siis kasutusele raskerelvastuse (kanged ravimid ja operatsiooni), et olukorda päästa. See meditsiiniline suurtükivägi ainult suurendab toksilist koormust; selle asemel et ravida probleemi juure tasandil, põhjustab ravi lisanduvaid toksilisi jääke, mida keha peab elimineerima.

Puhastumisprogramm paljastab teile seosed, mida suurem osa ühiskonda ja nüüdisaegne meditsiin on ignoreerinud – see on nagu see tuttav kast, millel olete aastaid seda avamata istunud. Programm selgitab, kuidas toitumisest ja keskkonnamürkidest põhjustatud soolte ärritus võib ilmneda mitmete sümptomitena, mida te poleks kunagi osanud seostada toksilisusega, nagu näiteks sesoonsed allergiad, nahalööbed, depressioon või lihtsalt huvi puudumine elu vastu. Puhastumisprogramm varustab teid teadmistega nende sadade erinevate puhastumisprogrammide kohta, mis on meie turu üle ujutanud, ja selgitab seda teadust, mis neid kõiki seob. See räägib detailselt, mis toksiinid on, kus need on, kuidas te nendega kokku puutute ja kuidas need teie elu ja tervist mõjutavad. See on meie toksilises maailmas ellujäämise ja õnnelikult elamise õpik.

Aga veelgi olulisem on see, et puhastumisprogramm annab teile tööriistad oma toksiinidest vabanemise süsteemi reaktiveerimiseks täiel võimsusel, võimaldades sellel minna sügavpuhastavale režiimile ja taastada keha loomulik võime terveneda, regenereeruda ja isegi ennast noorendada. Puhastumisprogramm on lihtne, turvaline ja meditsiiniliselt tõestatud viis, kuidas see võimas iidne teadmine tänapäevasel viisil praktikas tööle panna. See näitab teile, et toksiinidest puhastumise programm ei sega teie igapäevast elu ja te ei tunne end millestki ilmajäänuna. Sellest saab tavalise päevaplaani osa ja see varustab teid vajaliku energiaga, samal ajal järk-järgult eemaldades toksiine, mis blokeerisid teie keha ja vaimu optimaalset toimimist. Te võite oma elu esimest puhastumist alustada aeglaselt, tehes läbi ühe nädala pikkuse programmi. Suurema pühendumise korral võite läbi teha 14-päevase programmi või hüpata kohe täielikku pühendumist nõudva kolmenädalase programmi juurde. Hoolimata sellest, kas läbite 7-, 14- või 21-päevase puhastumisprogrammi, aitab iga sellega tegeldud päev teil vältida muutumast osaks sellest statistikast, mida iga päev kuuleme ja mis räägib, et südame-veresoonkonna haigused, vähkkasvaja ja teised tänapäeva haigused on paratamatud ning koos vananemisega toimub degenereerumine, hospitaliseerimine ja teistest sõltuvusse sattumine. Iga kord, kui puhastute, suurendate omaenda võimet luua ja seejärel säilitada head tervist, mille kogemiseks teie keha on varustatud väga hästi.

 

Mis on puhastumisprogramm?

Puhastumisprogramm on tööriist, mida võib taastumiseks, tasakaalustumiseks ja tervenemiseks kasutada igaüks. See programm, mille loomisel on arvestatud hõivatud inimestega, on lihtne ja praktiline toksiinidest vabanemise plaan, mis sobitub igapäevase eluga ega sunni teid millestki loobuma. Programm erineb teistest toksiinidest vabanemise plaanidest, mis koguvad populaarsust ilumaailmas ja alternatiivsetes terviseringkondades, nagu näiteks rohke vedeliku tarbimine või paastumine või leebemad toortoidu dieedid. Laialdane kliiniline ja isiklik kogemus on mulle näidanud, et sellised praktikad nõuavad paljude inimeste jaoks liiga palju aega, energiat või tähelepanu. Need töötavad kõige paremini nende inimeste puhul, kes on juba kuude või aastate jooksul teinud dieedi abil puhastumist ja paremini kohandunud olukorra muutmisega. Nii nõudlikud programmid võivad mõnikord olla isegi ohtlikud. Jääkainete kehast eemaldamine ilma samaaegselt elutähtsaid toitaineid manustamata võib põhjustada seisundi, kus toksilisus suureneb, mitte ei vähene. Intensiivsed toksiinidest vabanemise programmid võivad inimest kurnata või koguni ohustada.

Puhastumine on loodud silmas pidades ohutust ja mõjusust ning toetub tippteaduse arusaamadele sellest, kuidas elundid, hormoonid ja ensüümid töötavad. Selle tuumikuks on siiski väga lihtsad ja mõistetavad põhimõtted:

 

1.  Toksiinid ja stress takistavad meie keha normaalset funktsioneerimist ja isetervenemise võimet.

2.  Tänapäeva toitumisharjumused ja elustiil saastavad meie keha ega varusta seda piisavalt toitainetega, mis on vajalikud, et keha toimiks optimaalsel tasemel.

3.  Nende takistuste eemaldamisel ja puudu olevaga varustamisel pöörduvad meie kehad tagasi tervise juurde, energia taastub ning me hakkame paremad välja nägema ja end paremini tundma.

 

Puhastumisprogramm jaguneb kolmeks nädalapikkuseks plaaniks, millele eelneb ettevalmistav eeldieet. Lõpuks jõuate kolmenädalase puhastumiseni. On teie valida, kas läbite 3-nädalase puhastumisprogrammi korraga või osakaupa ja pisut pikema programmiga (enamasti soovitan teha puhastumise läbi kord aastas). Teadke, et igal sammul, mis puhastumise suunas teete, on positiivne mõju ja pika perioodi vältel tehtud regulaarsete puhastumiste mõju on kumulatiivne.

 

Puhastumisprogrammi kolm etappi

Ühenädalane puhastumine. Teie programmi esimesed kolm kuni viis päeva õpetavad teile, kuidas teie keha hakkab vastu sügavale juurdunud söömis- ja joomisharjumuste muutmisele, seda isegi siis, kui teie mõistus saab aru nende toksilisusest ja soovib neist vabaneda. Julgustan teid läbi tegema vähemalt ühenädalast puhastumist; nädala lõpuks kogete eluenergiatulva ja meeleselgust, sest toksiinid vabanevad kudedest, kus nad lõksus on olnud, ja suunatakse vereringesse, kus nad neutraliseeritakse ja lõpuks kehast eemaldatakse.

Üks nädal on piisav aeg, et keha saaks kasu sellest uuest seisundist, mille talle loote. Puhastumisprogramm optimeerib tingimusi, mida meie kehad vajavad, et täielikult väljendada imelist taastumise, paranemise ja tervenemise potentsiaali. Teil on samuti võimalus uurida nälga kui ühte talitlushäiret, mis hoiab ameeriklasi ülekaalulistena. Me ütleme tihti „ma olen näljane“, aga enamik meist tegelikult ei tea, mis nälg on. See kehaline tunne, mida teie näljaks nimetate, võib olla midagi muud. Puhastumise ajal annate sellele tundele ilmselt teise nimetuse. Puhastumine juhib teid sellel teekonnal väga efektiivselt.

Veelgi olulisem on see, et väga tõenäoliselt tõuseb esimese nädala läbimisel teie motivatsioon ja te jätkate. Osa minu edukatest juhtumitest olid patsiendid, kes algul olid skeptilised ja lubasid mulle, et proovivad vaid mõne päeva mu teooriat praktikas.

Kahenädalane puhastumine. Kui te olete võimeline jätkama, siis ärge lõpetage. Võtke eesmärgiks kohe jätkata ja ka programmi teine nädal läbi teha. Kahenädalane puhastumisprogramm toob teile suuremat kasu, sest blokeeritud ja aeglased süsteemid teie kehas hakkavad jälle parimat lahendust leidma, samas kui teised, toksilise maailma rünnakus teid ellu jääda aidanud ja häireseisundis olnud süsteemid rahunevad maha ja stabiliseeruvad. Sellised pikaajalised välised tasakaalutuse sümptomid nagu naha- ja kaaluprobleemid, allergiad ja soolestikuga seotud häired hakkavad kaduma.

Kolmenädalane puhastumine. Kolmanda nädala lõpuleviimine näitab teile, mis tunne on vananemist aeglustada ja aega isegi tagasi keerata. Te olete võimeline tundma, kui elujõuline, kirgas ja optimistlik te tegelikult võiksite olla oma füüsilise, mitte kronoloogilise vanuse järgi. Puhastumisprogrammi täies ulatuses järgijate muundumine on tihti märkimisväärne. Nad saavad lõpuks ometi lahti oma kangekaelsetest kilodest. Nende väljanägemine muutub paremaks, pringimaks ja säravamaks. Silmavalged muutuvad valgemaks ja säravamaks. Nad magavad sügavamalt ja neil on kogu päeva jooksul rohkem energiat. Patsiendid leiavad lõpuks ometi leevendust paljudele vaevustele, millest nad on püüdnud vabaneda, alates kõhukinnisusest kuni siinusepõletike ja liigesevaludeni. Haiguslikke protsesse, mida arvati olevat kroonilised või ainult ravimite abil kontrolli all hoitavad, on võimalik aeglustada ja sageli isegi tagasi pöörata. Kui te kogete keha võimet ise korda taastada, siis ei näe te enam eluaegset karistust teid hirmuhaardes hoidnud kõrges vererõhus ja kõrges kolesteroolitasemes või muus.

Füsioloogilise tasakaalu taastumine võib positiivselt mõjuda ka psühholoogilisel ja emotsionaalsel tasandil. Meeleolu paraneb ja taastub mõtteselgus. Pärast programmi läbimist leiavad paljud, et nende isu on vähenenud, kadunud on huvi rämpstoidu ja kofeiiniga jookide vastu ning hoolikas suhtumine söögiaegadesse on taastunud. Paljud ütlevad, et nende töö ja suhted saavad hoogu juurde millestki, mida nad kirjeldavad kui suurenenud eneseteadvust. Füüsilisest kõrgemal tasemel võib puhastumise kolme etapi läbimine tunduda nagu prillide puhastamine: te näete oma maailma värskena.

 

Terviseplaani olulisus

Plaan on hädavajalik igasugustes ettevõtmistes, kui me soovime areneda ja saavutada edu. Me teeme äriplaani, investeerides aega ja raha uude algatusse. Me kulutame palju aega ja raha, palgates eksperte, kes aitavad meil teha plaane säästmise, pulmade, karjääri, puhkuse ja mõnikord isegi matuste jaoks. See tähendab seda, et suur ülesanne jaotatakse väiksemateks, saavutatavateks sammudeks ja need pannakse kalendrisse kirja. Selline planeerimine muudab eesmärgi saavutamise palju lihtsamaks. Palju aastaid meditsiinis töötanuna aga olen ma harva kohanud patsienti, kellel oleks olemas terviseplaan.

Nagu te 8. peatükis teada saate, peate toksilises maailmas ellujäämiseks paika panema terviseplaani. Mõistlikult tehtud terviseplaan, mis seab väiksed eesmärgid aastaks, aitab teil saavutada püsiva tervisliku seisundi, mida vajate, et meie toksilises maailmas õnnelikult elada. Tavapärased tervishoiu juhendid ei kata kõike, mis on hädavajalik tervise püsimiseks meie koormatud keskkonnas. Näiteks peaaegu mitte ükski perearst ei tee korrapäraselt D-vitamiini taseme teste, mis minu arvates peaks olema prioriteet. Samuti ei aita nad teil otsustada, milliseid toidulisandeid võtta ja millal. Kui soovite ennast testida mingite püsivate toksiinide suhtes, siis olete tavaliselt omapead. Ma näitan teile, kuidas ka seda võib aastase plaaniga saavutada.

Toksiinidest puhastumise programm aitab selgust saada teie tervislikes eesmärkides ja prioriteetides. Programmi võib kasutada ka selleks, et aidata teid järjele, kui te vähem pühendute korralikule toitumisele ja mõne nädala jooksul olete kõrvale kaldunud. Nagu teetähise abiga võite alati leida tee, võite puhastumisprogrammile toetudes pöörduda tagasi oma terviseplaani rajale.

Puhastumine on peaaegu kõigi jaoks turvaline. Pange siiski tähele, et igasugusel puhastumisel võib olla mõju retseptiravimite imendumisele. Mõned ravirežiimid välistavad teid kui toksiinidest vabanemise programmi kandidaati. Kui te tarbite hetkel retseptiravimeid, siis palun lugege hoolikalt, enne kui programmiga jätkate.

 

Puhastumisprogrammi kontrollküsimused

Vastake järgnevatele küsimustele ja pange tähele jaatavaid vastuseid.

 

Kas teil esineb peavalu tihti, mitte ainult vahel harva?

Kas te kaldute külmetuma või viirushaigustesse haigestuma igal aastal?

Kas teie sooletik tühjeneb harvem kui iga toidukorra järel?

Kas teie väljaheited on kõvad ja soolestikus raskesti liikuvad?

Kas teil esineb kõhulahtisust sagedamini kui väga harva?

Kas teil esineb mõnel aastaajal silmade ja nina sügelust või vesisust?

Kas teil on allergiaid või heinapalavikku?

Kas teil on tihti ummistusi või liigset limaeritust?

Kas teil esineb peale söömist puhitust?

Kas teil on lisakilod, millest pole võimalik dieedi ja treeningute abil lahti saada?

Kas teie näol või kehal on turseid?

Kas teil on silmade ümber tumedad ringid?

Kas teil on kõrvetised?

Kas teil esineb gaase sagedamini kui harva?

Kas teil on halb hingeõhk või kehalõhn?

Kas teil on ärgates keele tagumisel osal valge õhuke katt?

Kas teil on isu teatavate toitude, näiteks magusate, tärkliseliste või piima sisaldavate järele?

Kas teie uni kipub olema rahutu?

Kas teil esineb nahasügelust, vistrikke või muid nahaprobleeme?

Kas teie liigesed või lihased on jäigad või valulikud?

Kas teil on halb meeleolu või hägustunud mõtlemine?

Kas te arvate, et olete hajameelne, teil on raskusi keskendumise või õigete sõnade leidmisega?

Kas te tunnete apaatsust ja tüdimust?

Kas te tunnete viha või kogete seletamatuid vihapurskeid?

Kas teil on suurenenud tundlikkus lõhnade suhtes?

Kas te olete tunnetanud suurenenud tundlikkust igapäevaste toksiinide suhtes, näiteks tekib iiveldus keemilise puhastuse vedelikku haistes või autokütust tankides või mõjuvad tugevamalt teatavad toidulisandid või olete täheldanud reaktsioone puhastusvahendite või isikliku hügieeni vahendite suhtes?

Kas te kasutate retseptiravimeid?

Kas te kasutate oma kodus või töökeskkonnas palju potentsiaalselt toksilisi kemikaale?

Kas teil esineb lihasskeleti valusid või sümptomeid, mis viitavad fibromüalgiale?

Kas teil esineb ühes kehapooles kihelust või tuimust?

Kas teil esineb kummalisi reaktsioone ravimite või toidulisandite suhtes?

Kas teil esineb korduvaid turseid?

Kas te olete märganud, et mõni muret tegevatest sümptomitest ägeneb pärast tuimastust või rasedust?

 

Kõik need sümptomid võivad tuleneda toksilisusest. On raske leida kedagi, kes ei vastaks jaatavalt vähemalt ühele-kahele küsimusele. Mõnel inimesel on jaatavaid vastuseid märksa rohkem. Mis iganes vastused teil ka olid, jaatavad vastused nendele küsimustele näitavad, et te saaksite suurt kasu puhastumisprogrammist, mille puhul on ilmnenud, et see leevendab eespool toodud sümptomeid või kaotab need ja ka paljud teised.

Puhastumine ei ole mingi imeravim. See ei ole kõikide vaevuste väljaravimiseks. See on loodud alguse tegemiseks – käivitusvahend, mis paneb kõik süsteemid paremini tööle. Kui te olete kord juba selle programmi osaliselt või tervenisti läbinud, toimib see edaspidi ennetava vahendina, mida kasutate perioodiliselt, et akumuleerunud toksiine vabastada ja tervenemise sügavamale tasandile liikuda. Vahepeal koostate jätkuva terviseplaani, et saavutada pikaajalisi eesmärke toksiinide üle võidu saamisel.

Puhastumisprogramm ei ole mitmeid miljoneid maksnud kliiniliste katsete või ravimifirmade sponsorluse tulemus. See tänapäevane toksiinidest vabanemise programm sai alguse nii, nagu saavad alguse paljud suured leiutised – üks inimene alustas teekonda, et leida lahendust oma probleemile. Puhastumisprogrammi puhul olin selleks inimeseks mina ise.