SISUKORD

 

 

 

 

Pilguheit värvidele ja numbritele               5

 

Värvid ja numbrid                                        7

 

Isikliku aasta, kuu ja päeva arvutamine   12

 

Isiklik aasta                                                 23

 

Isiklik päev                                                  35

 

Sinu isiklik kalender                                  51

 

Värvid toidus                                                65

 

Louise L. Hay                                              69

 


 

 

 

 

 

 

Pilguheit

 

värvidele ja

 

numbritele

 

                              

                         

 

 

värvid ja

 

numbrid

 

 

Värviõpetus on põnev. Me oleme kogu aeg värvidest ümbritsetud. Isegi see, mille kohta me ütleme “värvitu”, on värviline. Värvideta maailma on raske ette kujutada.

Kui me mõtleme värvidele, meenub sageli kõigepealt loodus. Me ootame esimest õrna rohelust, mis kinnitab, et kevad on saabumas. Sulavast maapinnast tärkavad krookused ja nartsissid soojendavad meie südameid. Kesksuve lopsakas rohelus ja värvirikkus laseb meil tunda, kui külluslik on maa. Sellele järgnevad hingematvad sügisesed kollase, oranži ja punase vaatemängud. Kui need on möödas, saabub talv oma tasase valge lumevaiba ja hallide raagus puudega. Me ootame taas kevadet.

Kui palju kordi me oleme vaadanud päikeseloojangut ja koitu ning imetlenud neid uskumatuid värve? Päikesetõus kõrbes on aukartust äratav kogemus. Esimeste päikesekiirte, keskpäeva, videviku ja kesköö vahele mahub tuhandeid valguse ja värvi varjundeid. Kui me võtame aega, et vaadata taevasina, kogeme meelerahu ja avali maailmaruumist õhkuvat rahu. Värvidel ei ole enam üksnes dekoratiivne  funktsioon. Need mõjutavad meid sügavamalt.

Värvil on meie elus oluline roll. Ometi teab enamik meist üsna ähmaselt, millist tulu võib anda värvide teadlik kasutamine. Iga värv võngub oma energeetilisel sagedusel, mida saame kasutada oma elu parandamiseks. Numeroloogia on iidne, uuesti ausse tõusnud teadus.

Kreeka filosoof Pythagoras, keda sageli peetakse numeroloogia isaks, leidis, et “numbrid on Universumi ülimad algelemendid”. Isegi veel renessanssi ajal toetuti kirikuid ehitades müstilistele numbrisüsteemidele, mis arhitektide arvates suurendasid Jumala-kogemust nende seinte vahel.

Värvidel ja numbritel on sügav tähendus. Selles raamatus kasutatakse neid koos, sest numeroloogia õpetab meile, et iga number on seotud mingi värvitooniga ning et igal kuul ja päeval on oma vibratsioon. Nagu numbritel, nii ka värvidel on erinevad võnkesagedused.

Leidub väga palju erinevaid viise Elule kaasa aidata. Oma isiklike numbrite ja värvide teadlik kasutamine on üks võimalus muuta päevade kulg sujuvamaks. See raamat näitab meile üht viisi, kuidas siduda värvid ja numbrid oma igapäevatoimetustega, et hoida need tasakaalus. Numbrid ja värvid täidavad meie päevi ning toetavad meie elu ja hoiakuid. Need võivad saada aluseks meie afirmatsioonidele ja enesekinnitustele, mis ongi just selle raamatu eesmärgiks.

Kõik tundub olevat nummerdatud. Tänavad, majad, telefonid, pangakontod – kõik on loendatud. Iga seade ja elektrividin on nummerdatud. Samuti pühad ja kalendriaastad ja sotsiaalkindlustuskaardid ja krediitkaardid ja rahatähed. Aga kõige isiklikumad numbrid on meie jaoks vanus ja sünnikuupäev.

Värvid on meie elus kõikjal. Me kõik sööme toitu, me kõik kanname rõivaid ning paljud meist ka ehteid ja vääriskive. Me värvime oma tube ja mööblit. Meie transpordivahendid on üle värvitud, samuti meie töökoht. Kui me valime iga päev teadlikult värve ja kalliskive ja toitu ja riideid, mis ühtivad meie isikliku võnkesagedusega, siis suurendame oma võimet olla kooskõlas elu vooluga. Suhtumine endasse ja oma ellu väljendub sageli värvides, mida me kanname.

Mehed ja naised, noored ja eakad, aktiivsed ja väheliikuvad – värvide ja numbrite sidumine oma eluga omab tähendust kõigi jaoks. Ükskõik milline on sinu elustiil või kus sa elad, sa kasutad kogu aeg värve – ja numbrid on igal pool.

 Kõik värvid on head, kuid teatud aegadel tekitavad mõned värvitoonid parema tunde kui teised. Meie igapäevaelu saab parandada, ümbritsedes end värvidega, mis on kõige paremini kooskõlas meie isikliku võnkesagedusega sel päeval. Numeroloogia on õpetus, mis ütleb meile, milline on meie päeva, kuu ja aasta võnkesagedus. Kui me valime värvi, mis seostub nende konkreetsete võnkesagedusega, ja pöörame tähelepanu sellele, mida see number ütleb meile, siis oleme paremini Elule häälestunud.

Sa näed, et igal ISIKLIKUL päeval on värv, mis võngub selle päeva numbriga kaasa. Igal ISIKLIKUL PÄEVAL on ka juveel, mis resoneerub selle värvi ja numbriga. Nagu värvidel, nii on ka kalliskividel oma võnkesagedus ja neid kandes on võimalik saavutada soovitud meeleolu. Samuti on olemas võtmefraasid, mis annavad sinu isiklikule päevale tooni.

Ma olen lisanud afirmatsiooni iga isikliku päeva jaoks ja õhutan sind süüvima neisse positiivsetesse mõtetesse. Mulle meeldib afirmatsioone lausuda hommikuti varsti pärast ärkamist, et valmistuda uueks rõõmurohkeks päevaks, mis on täis õppimist ja kasvamist.

Meil kõigil on oma isiklikud numbri- ja värvivibratsioonid. Mõned neist numbritest, nagu sünnikuupäev, on muutumatud. Samas on meil ka ajutisi isiklikke värve, mis muutuvad koos aastaaegadega. Ümbritsedes end teadlikult oma isiklike värvidega, saavutame parema kooskõla kosmiliste jõududega.

Selles raamatus uurime me üht numeroloogia aspekti, mis on seotud värvide kasutamisega igapäevaelus.

Järgmises peatükis selgitan ma, kuidas oma ISIKLIKU AASTA, KUU ja PÄEVA võnkesagedus teada saada.