Suur Puu OÜ
reg-kood: 10078859
asukoht: Pronksi 7–77, Tallinn, Harjumaa 10124, Eesti
tel: (+372) 55 931 642
e-post: suurpuu@suurpuu.ee

Müügitingimused kehtivad raamatute ostmisel Suur Puu OÜ veebipoest (edaspidi Veebipood) aadressiga www.suurpuu.ee.

Raamatute tellimine

Tellija lisab soovitud raamatu(d) ostukorvi ning valib kohaletoimetamiseks sobiva pakiautomaadi või kohaletoimetamise Omniva maksikirjaga. Enne tellimuse lõplikku kinnitamist on tellijal võimalik tellimus üle vaadata ning muuta esitatud tellimust. Pärast tellimuse ülevaatamist kinnitab tellija tellimuse.

Kõik veebipoes näidatud raamatute hinnad sisaldavad käibemaksu.
Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt järgnevate makseviisidega:

• Eesti pangamaksed: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Citadele

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.
Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kui klient ei soovi tasuda pangalingi kaudu, võib ta teha ülekande vastavalt veebipoest saadetud arvele. Tellimus jääb ootele kuni raha laekumiseni müüja kontole. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga- ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Maksekeskus AS-ile.

Tellimus on kätte saadud, kui kirjastus on edastanud Tellijale tellimuse kinnituse.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Raamatute kohaletoimetamine

Tellitud raamatute hinnale lisandub kohaletoimetamise tasu. Tellitud raamatute kohaletoimetamine on tasuta, kui tellitud raamatute maksumus on kokku üle 20 euro.
Raamatud saadame Smartposti pakiautomaati või kliendi postiaadressil.
Sobiva pakiautomaadi valib tellija tellimuse vormistamisel.
Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on tellijale nähtav tellimuse vormistamisel.
Raamatud paneme teele esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui seitsme tööpäeva jooksul pärast tellimuse eest tasumist.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust 14 päeva jooksul taganeda.
Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostja on juriidiline isik.
14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, mis on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks, või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mis tuleb saata e-posti aadressil suurpuu@suurpuu.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda kaup ostjalt tagasi, kui kauba hind on veebipoes eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.
Digitaalseid tooteid (sh e-raamatud) ei ole võimalik tagastada.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul alates kauba üleandmisest ostjale. Esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.
Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressil suurpuu@suurpuu.ee või helistades telefonil 55 931 642.
Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Andmete töötlemise põhimõtted

Andmete töötlemise põhimõtted kehtivad kõikide Veebipoe kasutajate suhtes, kes on ostu sooritades nõustunud kasutustingimustega.
Veebipood kogub ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid, otseturunduse nõusolekud).
Isikuandmete töötlemise vastutavaks töötlejaks on Suur Puu OÜ (registrikood 10078859) asukohaga Pronksi 7-77, Tallinn 10124.
Suur Puu OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Maksekeskus AS-ile.
Veebipood säilitab andmeid nii kaua, kui on vajalik andmete kasutamise eesmärgi saavutamiseks või seadusest tulenevate nõude aegumistähtaegade saabumiseni ja seadusest tuleneva dokumendi säilitustähtaja saabumiseni (vastavalt käibemaksuseadusele ning raamatupidamise seadusele 7 aastat).